Basketbal na Letních olympijských hrách 2020
Basketbal na Letních olympijských hrách 2020 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||
Pořadatel | Mezinárodní basketbalová federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Saitama Super Arena [1] | ||||||
Datum | 24. července – 8. srpna 2021 | ||||||
Soutěže | 2 muži, 2 ženy | ||||||
Startující | 20 týmů (muži), 20 týmů (ženy) | ||||||
Soutěže | |||||||
| |||||||
|
Basketbalový turnaj na Letních olympijských hrách 2020 probíhal od 24. července do 8. srpna 2021. [2]
Turnaj mužů
Zlato | Spojené státy americké (USA) |
Stříbro | Francie (FRA) |
Bronz | Austrálie (AUS) |
Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, rozdělených do tři čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postoupily do play-off první dva týmy. K nim se přidaly dva nejlepší týmy ze třetích míst.
Základní skupiny
Skupina A
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Francie | 3 | 3 | 0 | 259 | 215 | 44 | 6 | čtvrtfinále |
2. | USA | 3 | 2 | 1 | 315 | 233 | 82 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Česko | 3 | 1 | 2 | 245 | 294 | -49 | 4 | vyřazení |
4. | Írán | 3 | 0 | 3 | 206 | 283 | -77 | 3 | vyřazení |
Skupina B
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austrálie | 3 | 3 | 0 | 259 | 226 | 33 | 6 | čtvrtfinále |
2. | Itálie | 3 | 2 | 1 | 255 | 239 | 16 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Německo | 3 | 1 | 2 | 257 | 273 | -16 | 4 | čtvrtfinále |
4. | Nigérie | 3 | 0 | 3 | 230 | 263 | -33 | 3 | vyřazení |
Skupina C
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slovinsko | 3 | 3 | 0 | 329 | 268 | +61 | 6 | čtvrtfinále |
2. | Španělsko | 3 | 2 | 1 | 256 | 243 | +13 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Argentina | 3 | 1 | 2 | 268 | 276 | −8 | 4 | čtvrtfinále |
4. | Japonsko | 3 | 0 | 3 | 235 | 301 | −66 | 3 | vyřazení |
Pořadí týmů na 3. místech
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Argentina | 3 | 2 | 1 | 268 | 276 | −8 | 4 | čtvrtfinále |
2. | Německo | 3 | 2 | 1 | 257 | 273 | −16 | 4 | čtvrtfinále |
3. | Česko | 3 | 2 | 1 | 245 | 294 | −49 | 4 | vyřazení |
Play off
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Itálie | 75 | |||||||||
Francie | 84 | |||||||||
Francie | 90 | |||||||||
Slovinsko | 89 | |||||||||
Slovinsko | 94 | |||||||||
Německo | 70 | |||||||||
Francie | 82 | |||||||||
USA | 87 | |||||||||
Španělsko | 81 | |||||||||
USA | 95 | |||||||||
USA | 97 | Třetí místo | ||||||||
Austrálie | 78 | |||||||||
Austrálie | 97 | Austrálie | 107 | |||||||
Argentina | 59 | Slovinsko | 93 | |||||||
Konečné pořadí (muži)
Pořadí | Země |
---|---|
1. | USA |
2. | Francie |
3. | Austrálie |
4. | Slovinsko |
5. | Itálie |
6. | Španělsko |
7. | Argentina |
8. | Německo |
9. | Česko |
10. | Nigérie |
11. | Japonsko |
12. | Írán |
Turnaj žen
Zlato | Spojené státy americké (USA) |
Stříbro | Japonsko (JPN) |
Bronz | Francie (FRA) |
Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, rozdělených do tři čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postoupily do play-off první dva týmy. K nim se přidaly dva nejlepší týmy ze třetích míst.
Základní skupiny
Skupina A
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Španělsko | 3 | 3 | 0 | 234 | 205 | +29 | 6 | čtvrtfinále |
2. | Srbsko | 3 | 2 | 1 | 207 | 214 | −7 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Kanada | 3 | 1 | 2 | 208 | 201 | +7 | 4 | vyřazení |
4. | Jižní Korea | 3 | 0 | 3 | 183 | 212 | −29 | 3 | vyřazení |
Skupina B
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | USA | 3 | 3 | 0 | 260 | 223 | +37 | 6 | čtvrtfinále |
2. | Japonsko | 3 | 2 | 1 | 245 | 239 | +6 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Francie | 3 | 1 | 2 | 239 | 229 | +10 | 4 | čtvrtfinále |
4. | Nigérie | 3 | 0 | 3 | 217 | 270 | −53 | 3 | vyřazení |
Skupina C
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čína | 3 | 3 | 0 | 247 | 191 | +56 | 6 | čtvrtfinále |
2. | Belgie | 3 | 2 | 1 | 234 | 196 | +38 | 5 | čtvrtfinále |
3. | Austrálie | 3 | 1 | 2 | 240 | 230 | +10 | 4 | čtvrtfinále |
4. | Portoriko | 3 | 0 | 3 | 176 | 280 | −104 | 3 | vyřazení |
Pořadí týmů na 3. místech
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | B | Výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austrálie 3. místo skupiny C | 3 | 1 | 2 | 240 | 230 | +10 | 4 | čtvrtfinále |
2. | Francie 3. místo skupiny B | 3 | 1 | 2 | 239 | 229 | +10 | 4 | čtvrtfinále |
3. | Kanada 3. místo skupiny A | 3 | 1 | 2 | 208 | 201 | +7 | 4 | vyřazení |
Play off
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Austrálie | 55 | |||||||||
USA | 79 | |||||||||
USA | 79 | |||||||||
Srbsko | 59 | |||||||||
Čína | 70 | |||||||||
Srbsko | 77 | |||||||||
USA | 90 | |||||||||
Japonsko | 75 | |||||||||
Japonsko | 86 | |||||||||
Belgie | 85 | |||||||||
Japonsko | 87 | Třetí místo | ||||||||
Francie | 71 | |||||||||
Španělsko | 64 | Srbsko | 76 | |||||||
Francie | 67 | Francie | 91 | |||||||
Konečné pořadí (ženy)
Pořadí | Země |
---|---|
1. | USA |
2. | Japonsko |
3. | Francie |
4. | Srbsko |
5. | Čína |
6. | Španělsko |
7. | Belgie |
8. | Austrálie |
9. | Kanada |
10. | Jižní Korea |
11. | Nigérie |
12. | Portoriko |
Turnaj mužů 3x3
Zlato | Lotyšsko (LAT) |
Stříbro | Sportovci ROV (ROC) |
Bronz | Srbsko (SRB) |
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které nejdříve hrály systémem každý s každým. Dva nejvýše postavené celky byly nasazeny přímo do semifinále, týmy na 3.–6. místě hrály čtvrtfinále.
Konečné pořadí (muži 3x3)
Pořadí | Země |
---|---|
1. | Lotyšsko (LAT) |
2. | Sportovci ROV (ROC) |
3. | Srbsko (SRB) |
4. | Belgie (BEL) |
5. | Nizozemsko (NED) |
6. | Japonsko (JPN) |
7. | Polsko (POL) |
8. | Čína (CHN) |
Turnaj žen 3x3
Zlato | Spojené státy americké (USA) |
Stříbro | Sportovci ROV (ROC) |
Bronz | Čína (CHN) |
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které nejdříve hrály systémem každý s každým. Dva nejvýše postavené celky byly nasazeny přímo do semifinále, týmy na 3.–6. místě hrály čtvrtfinále.
Konečné pořadí (ženy3x3)
Pořadí | Země |
---|---|
1. | Spojené státy americké (USA) |
2. | Sportovci ROV (ROC) |
3. | Čína (CHN) |
4. | Francie (FRA) |
5. | Japonsko (JPN) |
6. | Itálie (ITA) |
7. | Rumunsko (ROU) |
8. | Mongolsko (MGL) |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Basketbal na Letních olympijských hrách 2020 na Wikimedia Commons
Medailisté – Basketbal na Letních olympijských hrách 2020 – turnaj mužů | |
---|---|
USA | Bam Adebayo • Devin Booker • Kevin Durant • Jerami Grant • Draymond Green • Jrue Holiday • Keldon Johnson • Zach LaVine • Damian Lillard • JaVale McGee • Khris Middleton • Jayson Tatum |
Francie | Frank Ntilikina • Timothé Luwawu-Cabarrot • Thomas Heurtel • Nicolas Batum • Guerschon Yabusele • Evan Fournier • Nando de Colo • Vincent Poirier • Andrew Albicy • Rudy Gobert • Petr Cornelie • Moustapha Fall |
Austrálie | Chris Goulding • Patty Mills • Josh Green • Joe Ingles • Matthew Dellavedova • Nathan Sobey • Matisse Thybulle • Dante Exum • Aron Baynes • Jock Landale • Duop Reath • Nick Kay |
Basketbal na letních olympijských hrách | |
---|---|
St. Louis 1904 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 |
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |