Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2009
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2009 Kanada | |
---|---|
Datum | 26.12.2008 - 05.01.2009 |
Pořadí | 33. ročník |
Města | Ottawa |
Arény | Scotiabank Place, Ottawa Civic Centre |
Počet účastníků | 10 |
Počet zápasů | 31 |
Počet gólů | 241 (7,77 na zápas) |
Nejužitečnější hráč | John Tavares |
Nejlepší střelec | John Tavares Nikita Filatov - oba 8 gólů |
Nejlepší nahrávač | Cody Hodgson - 11 asistencí |
Nejproduktivnější | Cody Hodgson - 16 bodů |
Nejlepší brankář | Jacob Markström |
Zlato | Kanada |
Stříbro | Švédsko |
Bronz | Rusko |
Postupující | Švýcarsko, Rakousko Rakousko |
Sestupující | Německo, Kazachstán |
Návštěvnost | 453 282 (14 622 na zápas) |
← MSJ 2008 MSJ 2010 → |
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji se na přelomu let 2008 a 2009 konalo v hlavním městě Kanady – Ottawě.
Stadiony
Ottawa | Ottawa |
---|---|
Scotiabank Place Kapacita: 19 153 17 zápasů | Ottawa Civic Centre Kapacita: 9 862 14 zápasů |
Hrací formát turnaje
Ve dvou základních skupinách hrálo vždy pět týmů každý s každým. Vítězství se počítalo za tři body, v případě nerozhodného výsledku si oba týmy připsaly bod a následovalo 5 min. prodloužení a samostatné nájezdy. Tato kritéria rozhodla o držiteli bonusového bodu.
Vítězové základních skupin postoupili přímo do semifinále, druhý a třetí tým ze skupiny sehrály čtvrtfinálový zápas. Čtvrté a páté týmy z obou skupin se utkaly ve skupině o udržení, ze které sestoupily dva týmy. Také se hrál zápas o páté a třetí místo, ve kterých se střetli poražení z play-off.
V play-off se v případě nerozhodného výsledku prodlužovalo deset minut, případně následovala trestná střílení.
Základní skupiny
Skupina A
Tým | Z | V | VP | PP | P | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Kanada | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 35 | 6 | 12 |
2. USA | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 28 | 12 | 9 |
3. Česko | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 21 | 14 | 6 |
4. Německo | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 12 | 19 | 3 |
5. Kazachstán | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 47 | 0 |
- Zápasy
Všechny časy jsou místní (UTC-5).
26. prosince 2008 15:30 | Německo | 2:8 (1:2, 0:3, 1:3) | USA | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Toni Ritter 12:08 Patrick Pohl 53:51 | Colin Wilson 08:23 Drayson Bowman 17:51 Jordan Schroeder 20:20 James van Riemsdyk 32:43 Tyler Johnson 34:27 James van Riemsdyk 40:35 Drayson Bowman 46:26 Matt Rust 59:59 |
26. prosince 2008 19:30 | Kanada | 8:1 (1:0, 4:0, 3:1) | Česko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
John Tavares 19:56 a 22:09 Angelo Esposito 27:08 Ryan Ellis 28:13 Tyler Ennis 28:13 Christopher DiDomenico 42:08 Zach Boychuk 48:18 Alex Pietrangelo 51:51 | Jan Káňa 58:00 |
27. prosince 2008 15:30 | Kazachstán | 0:9 (0:3, 0:3, 0:2) | Německo | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Simon Fischhaber 04:43 Jerome Flaake 08:31 Andre Huebscher 18:45 Daniel Weiss 21:52 Steven Rupprich 22:06 Gerrit Fauser 23:16 Marco Novak 27:56 Jerome Flaake 51:21 Conor Morrison 57:15 |
28. prosince 2008 15:30 | Kazachstán | 0:15 (0:4, 0:5, 0:6) | Kanada | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Jordan Eberle 01:29 Jamie Benn 08:48, 15:53 P. K. Subban 17:26 Cody Hodgson 21:36 Christopher DiDomenico 24:11 Jamie Benn 24:41 Tyler Ennis 32:32 John Tavares 34:52 Evander Kane 40:50 John Tavares 51:29 Cody Hodgson 52:15 P. K. Subban 54:17 Stefan Della Rovere 56:02 Tyler Myers 59:17 |
28. prosince 2008 19:30 | USA | 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) | Česko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Jordan Schroeder 13:00 Matt Rust 31:46 James van Riemsdyk 38:34 Jordan Schroeder 43:43 | Ondřej Roman 25:14 Martin Paryzek 47:02 Jan Káňa 56:43 |
29. prosince 2008 19:30 | Německo | 1:5 (0:1, 1:1, 0:3) | Kanada | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
David Wolf 28:40 | Zach Boychuk 7:21 Jamie Benn 25:57 Evander Kane 41:04 John Tavares 51:25 Zach Boychuk 55:57 |
30. prosince 2008 15:30 | Česko | 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) | Německo | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
David Štich 13:19 Zdeněk Okál 15:23 Ondřej Roman 35:58 Tomáš Knotek 44:02 Radko Gudas 47:56 Ondřej Roman 49:13 |
30. prosince 2008 19:30 | USA | 12:0 (3:0, 5:0, 4:0) | Kazachstán | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Ian Cole 16:27 Aaron Plushaj 17:07 Drayson Bowman 18:59 Colin Wilson 20:52 Colin Wilson 21:11 James van Riemsdyk 25:34 Danny Kristo 27:12 Aaron Palushaj 32:28 Mike Hoeffel 50:08 Jimmy Hayes 53:59 Mitch Wahl 55:02 Matt Rust 59:55 |
31. prosince 2008 15:30 | Česko | 10:2 (6:1, 4:0, 0:1) | Kazachstán | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Tomáš Knotek 01:49 Roman Szturc 05:48 Jan Káňa 08:17 Vladimír Růžička 10:14 Vladimír Růžička 12:51 Tomáš Knotek 15:51 Zdeněk Okál 25:55 Jan Káňa 26:31 Jan Káňa 32:34 Jan Káňa 36:00 | 07:17 Oleg Oničšenko 51:08 Konstantin Savenkov |
31. prosince 2008 19:30 | Kanada | 7:4 (3:3, 2:1, 2:0) | USA | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
John Tavares 14:55 John Tavares 15:43 Jordan Eberle 18:10 Zach Boychuk 20:37 Cody Hodgson 26:56 John Tavares 59:13 Tyler Ennis 59:50 | 03:49 Kevin Shattenkirk 07:15 Jimmy Hayes 12:35 Jim O'Brien 23:40 Jonathon Blum |
Skupina B
Tým | Z | V | VP | PP | P | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Švédsko | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 21 | 3 | 12 |
2. Rusko | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 17 | 9 | 9 |
3. Slovensko | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 12 | 15 | 5 |
4. Finsko | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 10 | 12 | 4 |
5. Lotyšsko | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 5 | 26 | 0 |
- Zápasy
Všechny časy jsou místní (UTC-5).
26. prosince 2008 14:30 | Lotyšsko | 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) | Rusko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Janis Ozolins 58:03 | Vjačeslav Vojnov 16:56 Pavel Černov 31:38 Maxim Gončarov 47:01 Dmitrij Klopov 59:48 |
26. prosince 2008 18:30 | Finsko | 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) | Švédsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Toni Rajala 21:12 | Marcus Johansson 09:15 David Rundblad 12:38 Mikael Backlund 59:20 |
27. prosince 2008 18:30 | Slovensko | 7:2 (2:2, 3:0, 2:0) | Lotyšsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Radoslav Tybor 01:54 Ondrej Rusnák 16:26 Marek Hrivík 33:20 Ondrej Rusnák 33:58 Radoslav Tybor 38:21 Tomáš Tatar 42:12 Adam Bezák 47:34 | Janis Straupe 07:29 Ronalds Cinks 14:05 |
28. prosince 2008 14:30 | Rusko | 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) | Finsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Nikita Filatov 07:56 Jevgenij Dadonov 08:34 Dmitrij Klopov 11:29 Nikita Filatov 29:56 Dmitrij Klopov 58:14 | Jani Lajunen 05:10 Joonas Nättinen 23:55 |
28. prosince 2008 18:30 | Švédsko | 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) | Slovensko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Simon Hjalmarsson 01:02 Mikael Backlund 14:42 Erik Karlsson 33:30 | Martin Uhnak 45:33 |
29. prosince 2008 18:30 | Lotyšsko | 1:10 (1:5, 0:1, 0:4) | Švédsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Roberts Jekimovs 19:53 | Mattias Tedenby 02:13 Magnus Svensson Pääjärvi 09:15 André Petersson 13:42 Magnus Svensson Pääjärvi 17:39 Nicklas Lasu 19:10 Simon Hjalmarsson 26:31 Joakim Andersson 40:33 Erik Karlsson 41:33 David Ullström 48:31 Nicklas Lasu 49:18 |
30. prosince 2008 14:30 | Rusko | 8:1 (2:1, 4:0, 2:0) | Slovensko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Nikita Filatov 2:12 Maxim Gončarov 18:34 Maxim Gončarov 21:05 Nikita Filatov 24:29 Igor Golovkov 28:32 Nikita Filatov 29:15 Sergej Andronov 55:37 Sergej Korostin 56:52 | Adam Bezák 13:12 |
30. prosince 2008 18:30 | Finsko | 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) | Lotyšsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Tomi Sallinen 02:03 Nestori Lähde 14:25 Mikael Granlund 23:58 Mikael Granlund 27:17 Antti Roppo 30:34 | Roberts Jekimovs 34:03 |
31. prosince 2008 14:30 | Švédsko | 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) | Rusko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
André Petersson 05:01 Simon Hjalmarsson 10:00 André Petersson 16:50 Mikael Backlund 17:31 Marcus Johansson 43:55 |
31. prosince 2008 18:30 | Slovensko | 3:2 SN (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0) | Finsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Richard Pánik 30:36 Adam Bezák 48:32 Tomáš Tatar (rozhodující nájezd) | 24:40 Niclas Lucenius 37:37 Nestori Lähde |
Skupina o udržení
Tým | Z | V | VP | PP | P | VG | IG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07. Finsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 15 | 3 | 9 |
08. Lotyšsko | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 15 | 7 | 6 |
09. Německo | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 11 | 10 | 3 |
10. Kazachstán | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 23 | 0 |
Poznámka: Zápasy Kazachstán 0:9 Německo a Finsko 5:1 Lotyšsko se započítávaly ze základní skupiny.
- Zápasy
Všechny časy jsou místní (UTC-5).
2. ledna 2009 18:30 | Německo | 1:7 (1:1, 0:5, 0:1) | Lotyšsko | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Daniel Weiß 7:06 | 7:34 Roberts Bukarts 25:23 Roberts Bukarts 27:55 Jānis Straupe 28:57 Roberts Bukarts 29:28 Vitālijs Pavlovs 36:01 Aldis Pizāns 44:44 Ronalds Cinks |
3. ledna 2009 18:30 | Finsko | 7:1 (3:0, 2:1, 2:0) | Kazachstán | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Jyri Niemi 00:22 Joonas Rask 06:29 Tomi Sallinen 16:32 Antti Roppo 27:26 Teemu Hartikainen 39:09 Toni Rajala 44:33 Teemu Hartikainen 54:13 | 21:03 Konstantin Savenkov |
4. ledna 2009 14:30 | Finsko | 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) | Německo | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Tommi Kivistö 12:40 Teemu Hartikainen 13:02 Jyri Niemi 41:31 | 29:39 Jerome Flaake |
4. ledna 2009 18:30 | Lotyšsko | 7:1 (1:0, 1:0, 5:1) | Kazachstán | Ottawa Civic Centre |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Roberts Jekimovs 12:53 Jānis Ozoliņš 29:10 Roberts Bukarts 41:34 Artjoms Ogorodņikovs 48:43 Ralfs Freibergs 55:15 Artjoms Ogorodņikovs 57:58 Roberts Jekimovs 59:49 | 55:01 Konstantin Savenkov |
Německo a Kazachstán sestoupily do I. divize na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2010
Play off
Všechny časy jsou místní (UTC-5).
Čtvrtfinále
2. ledna 2009 15:30 | Rusko | 5:1 (1:0, 0:0, 4:1) | Česko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Sergej Andronov 11:53 Nikita Filatov 41:25 Jevgenij Gračev 47:26 Jevgenij Dadonov 54:02 Pavel Černov 59:29 | 48:01 Radko Gudas |
2. ledna 2009 19:30 | USA | 3:5 (1:3, 0:0, 2:2) | Slovensko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Ian Cole 12:01 Jonathon Blum 45:31 James van Riemsdyk 58:42 | 11:05 Adam Bezák 13:41 Tomáš Tatar 17:53 Jozef Molnár 51:38 Richard Pánik 57:46 Tomáš Tatar |
Semifinále
3. ledna 2009 15:30 | Švédsko | 5:3 (0:1, 1:1, 4:1) | Slovensko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Mikael Backlund 30:19 Mikael Backlund 47:04 David Ullström 48:52 Simon Hjalmarsson 51:42 Oscar Möller 58:43 | 19:56 Marek Mertel 35:47 Tomáš Tatar 55:58 Tomáš Tatar |
3. ledna 2009 19:30 | Kanada | 6:5 SN (2:2, 1:0, 2:3, 0:0, 1:0) | Rusko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Brett Sonne 02:02 Patrice Cormier 07:04 Jordan Eberle 36:40 Angelo Esposito 45:44 Jordan Eberle 59:55 Jordan Eberle 70:00 | 05:18 Maxim Gončarov 07:20 Dmitrij Klopov 40:51 Jevgenij Gračev 46:22 Sergej Andronov 57:40 Dmitrij Klopov |
O 5. místo
4. ledna 2009 19:30 | USA | 3:2 P (1:0, 0:0, 1:2, 1:0) | Česko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Eric Tangradi 08:36 Cade Fairchild 53:02 James van Riemsdyk 62:49 | 42:23 Zdeněk Okál 50:59 Ondřej Roman |
O 3. místo
5. ledna 2009 15:30 | Slovensko | 2:5 (0:1, 1:2, 1:2) | Rusko | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Martin Stajnoch 30:14 Tomáš Tatar 57:01 | 04:30 Pavel Černov 25:56 Maxim Gončarov 39:28 Nikita Filatov 51:11 Nikita Filatov 58:07 Dmitrij Kugryšev |
Finále
5. ledna 2009 19:30 | Švédsko | 1:5 (0:1, 0:1, 1:3) | Kanada | Scotiabank Place |
---|---|---|---|---|
Souhrn zápasu | ||||
---|---|---|---|---|
Joakim Andersson 48:30 | 00:38 P. K. Subban 24:06 Angelo Esposito 40:33 Cody Hodgson 58:07 Jordan Eberle 59:28 Cody Hodgson |
Statistiky
Tabulka produktivity
Poř. | Hráč | Stát | Z | G | A | B | +/− | TM |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cody Hodgson | Kanada | 6 | 5 | 11 | 16 | +8 | 2 |
2 | John Tavares | Kanada | 6 | 8 | 7 | 15 | +7 | 0 |
3 | Jordan Eberle | Kanada | 6 | 6 | 7 | 13 | +9 | 2 |
4 | Nikita Filatov | Rusko | 7 | 8 | 3 | 11 | +3 | 6 |
5 | Tomáš Tatar | Slovensko | 7 | 7 | 4 | 11 | -2 | 4 |
6 | Jordan Schroeder | USA | 6 | 3 | 8 | 11 | +1 | 2 |
7 | James van Riemsdyk | USA | 6 | 6 | 4 | 10 | +1 | 4 |
8 | Jan Káňa | Česko | 6 | 6 | 3 | 9 | +2 | 0 |
9 | Teemu Hartikainen | Finsko | 6 | 3 | 6 | 9 | +4 | 4 |
9 | P. K. Subban | Kanada | 6 | 3 | 6 | 9 | +12 | 6 |
9 | Colin Wilson | USA | 6 | 3 | 6 | 9 | +1 | 4 |
Úspěšnost brankářů
(odchytáno minimálně 40% minut svého týmu)
Poř. | Hráč | Země | Min. | IG | Pr. G/Z | % úsp. zák. | Čistá konta |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jacob Markström | Švédsko | 298 | 8 | .943 | 1.61 | 1 |
2 | Juha Metsola | Finsko | 245 | 6 | .939 | 1.47 | 0 |
3 | Vadim Zhelobnyuk | Rusko | 292 | 11 | .925 | 2.26 | 0 |
4 | Dustin Tokarski | Kanada | 248 | 11 | .906 | 2.65 | 1 |
5 | Nauris Enkuzens | Lotyšsko | 346 | 25 | .903 | 4.33 | 0 |
Turnajová ocenění
Brankář | Obránce | Útočníci | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ceny direktoriátu IIHF | Jacob Markström | Erik Karlsson | John Tavares (Nejužitečnější hráč) | |||
All-Star Tým (podle médií) | Jaroslav Janus | P. K. Subban | Erik Karlsson | Jevgenij Kuzněcov | Cody Hodgson | Nikita Filatov |
Soupisky
Umístění | Mužstvo | Hráči |
---|---|---|
1. místo | Kanada | Brankáři: Chet Pickard, Steve Mason Obránci: Dustin Tokarski, Keith Aulie, Ryan Ellis, Cody Goloubef, Thomas Hickey, Tyler Myers, Alex Pietrangelo, P. K. Subban, Colten Teubert Útočníci: Jamie Benn, Zach Boychuk, Patrice Cormier, Stefan Della Rovere, Christopher DiDomenico, Jordan Eberle, Tyler Ennis, Angelo Esposito,Cody Hodgson, Evander Kane, Brett Sonne, John Tavares Trenér: Pat Quinn |
2. místo | Švédsko | Brankáři: Jacob Markström, Mark Owuya Obránci: Viktor Ekbom, Sebastian Erixon, Tim Erixon, Carl Gustafsson, Victor Hedman, Erik Karlsson, David Rundblad, Nichlas Torp Útočníci: Joakim Andersson, Mikael Backlund, Simon Hjalmarsson, Marcus Johansson, Jacob Josefson, Nicklas Lasu, Oscar Möller, Anton Persson, André Petersson, Magnus Pääjärvi, Mattias Tedenby, David Ullström Trenér: Pär Mårts |
3. místo | Rusko | Brankáři: Danila Alistratov, Vadim Želobňuk Obránci: Maxim Čudinov, Igor Golovkov, Maxim Gončarov, Dinar Chafizullin, Dmitrij Kulikov, Michail Pašnin, Vasilij Tokranov, Vjačeslav Vojnov Útočníci: Sergej Andronov, Pavel Černov, Jevgenij Dadonov, Nikita Filatov, Jevgenij Gračev, Dmitrij Klopov, Nikita Kljukin,Alexandr Komaristyj, Sergej Korostin, Dmitrij Kugryšev, Kirill Petrov, Alexej Potapjev Trenér: Sergej Němčinov |
4. místo | Slovensko | Brankáři: Jaroslav Janus, Zdenko Kotvan Obránci: Ján Brejčák, Marek Ďaloga, Radek Deyl, Michal Siska, Martin Štajnoch, Juraj Valach, Matúš Vizváry Útočníci: Adam Bezák, Marek Hrivík, Peter Kopecký, Milan Kytnár, Marek Mertel, Jozef Molnár, Richard Pánik, Ondrej Rusnák, Tomáš Tatar, Radoslav Tybor, Martin Uhnák, Marek Viedenský, Tomáš Vyletelka Trenér: Štefan Mikeš |
5. místo | USA | Brankáři: Thomas McCollum, Josh Unice Obránci: Jonathon Blum, Ian Cole, Cade Fairchild, Blake Kessel, Ryan McDonagh, Teddy Ruth, Kevin Shattenkirk Útočníci: Drayson Bowman, Jimmy Hayes, Mike Hoeffel, Tyler Johnson, Danny Kristo, Jim O'Brien, Aaron Palushaj, Matt Rust, Jordan Schroeder, Eric Tangradi, James van Riemsdyk, Mitch Wahl, Colin Wilson Trenér: Ron Rolston |
6. místo | Česko | Brankáři: Dominik Furch, Tomáš Vošvrda Obránci: Radko Gudas, Jan Piskáček, Milan Dóczy, Martin Parýzek, David Štich, Michal Jordán, Tomáš Kundrátek Útočníci: Jan Káňa, Zdeněk Okál, Ondřej Roman, Tomáš Knotek, Štěpán Novotný, Vladimír Růžička, Tomáš Kubalík, Roman Szturc, Rudolf Červený, Radim Valchař, Jan Eberle, Petr Strapáč, Tomáš Vincour Trenér: Marek Sýkora Asistent: Zdeněk Moták |
7. místo | Finsko | Brankáři: Juha Metsola, Harri Säteri Obránci: Ari Gröndahl, Joonas Järvinen, Jesse Jyrkkiö, Tommi Kivistö, Ilari Melart, Jyri Niemi, Kristian Näkyvä, Veli-Matti Vittasmäki Útočníci: Mikael Granlund, Teemu Hartikainen, Jani Helenius, Nestori Lähde, Sami Lähteenmäki, Jani Lajunen, Niclas Lucenius, Joonas Nättinen, Eetu Pöysti, Toni Rajala, Joonas Rask, Antti Roppo, Tomi Sallinen Trenér: Jukka Rautakorpi |
8. místo | Lotyšsko | Brankáři: Nauris Enkuzens, Raimonds Ermics Obránci: Ralfs Freibergs, Martinš Gipters, Kriss Grundmanis, Alberts Ilisko, Gvido Kauss, Kristaps Kuplais, Aldis Pizans, Janis Smits Útočníci: Lauris Bajaruns, Roberts Bukarts, Ronald Cinks, Koba Jass, Roberts Jekimovs, Edgars Lipsbergs, Artjoms Ogorodnikovs, Janis Ozolins, Vitalijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs, Janis Straupe, Edgars Ulescenko Trenér: Andrejs Maticins |
9. místo | Německo | Brankáři: Philipp Grubauer, Timo Pielmeier Obránci: Sinan Akdağ, Dominik Bielke, Benedikt Brückner, Florian Müller, Marko Nowak, Denis Reul, Tim Schüle, Armin Wurm Útočníci: Gerrit Fauser, Simon Fischhaber, Jerome Flaake, Maximilian Forster, André Huebscher, Conor Morrison, Alexander Oblinger, Patrick Pohl, Toni Ritter, Steven Rupprich, Daniel Weiss, David Wolf. Trenér: Ernst Höfner |
10. místo | Kazachstán | Brankáři: Maxim Grjaznov, Andrej Jankov Obránci: Jevgenij Boljakin, Viktor Ivašin, Andrej Korovkin, Leonid Metalnikov, Igor Netessov, Nikolaj Safonov, Vitalij Svistunov, Dmitrij Tichonov Útočníci: Igor Denissenko, Vjačeslav Fedossenko, Nikita Ivanov, Alexandr Kaznačejev, Michail Lazorenko, Eduard Mazula, Alexandr Nurek, Oleg Oničšenko, Konstantin Savenkov, Jakov Vorobjov Trenér: Oleg Boljakin |
1. divize
Turnaj skupiny A se uskutečnil od 14. do 20. prosince 2008 v Herisau ve Švýcarsku a turnaj skupiny B od 15. do 21. prosince 2008 v Aalborgu v Dánsku.
Skupina A
Tým | Z | V | VP | PP | P | GS | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Švýcarsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 31 | 7 | 24 | 15 |
2. Bělorusko | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 39 | 7 | 32 | 12 |
3. Francie | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 33 | 17 | 16 | 9 |
4. Slovinsko | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 31 | 17 | 14 | 6 |
5. Polsko | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 7 | 23 | -16 | 3 |
6. Estonsko | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 6 | 76 | -70 | 0 |
Švýcarsko postoupilo mezi elitu, zatímco Estonsko sestoupilo do 2. divize na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2010
Skupina B
Tým | Z | V | VP | PP | P | GS | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Rakousko | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 28 | 9 | 19 | 13 |
2. Dánsko | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 16 | 13 | 3 | 12 |
3. Norsko | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 14 | 17 | -3 | 8 |
4. Itálie | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 14 | 10 | 4 | 8 |
5. Ukrajina | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 10 | 16 | -6 | 3 |
6. Maďarsko | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 11 | 28 | -17 | 1 |
Rakousko postoupilo mezi elitu, zatímco Maďarsko sestoupilo do 2. divize na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2010
2. divize
Turnaj skupiny A se uskutečnil od 15. do 21. prosince 2008 v Miercureji Ciuci v Rumunsku a turnaj skupiny B od 10. do 15. ledna 2009 v Logroñu ve Španělsku.
Skupina A
Tým | Z | V | VP | PP | P | GS | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Japonsko | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 45 | 11 | 34 | 12 |
2. Litva | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 35 | 9 | 26 | 12 |
3. Jižní Korea | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 | 19 | 18 | 1 | 10 |
4. Belgie | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 17 | 32 | -15 | 6 |
5. Srbsko | 5 | 0 | 1 | 1 | 3 | 10 | 33 | -23 | 3 |
6. Rumunsko | 5 | 0 | 0 | 2 | 3 | 9 | 32 | -23 | 2 |
Japonsko postoupilo do 1. divize, zatímco Rumunsko sestoupilo do 3. divize na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2010
Skupina B
Tým | Z | V | VP | PP | P | GS | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Chorvatsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 34 | 15 | 19 | 15 |
2. Velká Británie | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 29 | 10 | 19 | 12 |
3. Nizozemsko | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 28 | 12 | 16 | 9 |
4. Mexiko | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 11 | 27 | -16 | 6 |
5. Španělsko | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 12 | 19 | -7 | 3 |
6. Čína | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 9 | 40 | -31 | 0 |
Chorvatsko postoupilo do 1. divize, zatímco Čína sestoupila do 3. divize na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2010
3. divize
Turnaj třetí divize se v roce 2009 z důvodu nenalezení vhodného pořadatele neuskutečnil. Ze druhé divize tak nakonec nikdo nesestoupil.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2009 na Wikimedia Commons
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji | |
---|---|
1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 | |
Elitní skupina MSJ 2023 | |
I. divize | |
Zaniklé (elitní skupina) | |
Ocenění |
Medailisté na MSJ 2009 | |
---|---|
Kanada 20 | Brankáři: Chet Pickard • Steve Mason |
Švédsko 20 | Brankáři: Jacob Markström • Mark Owuya |
Rusko 20 | Brankáři: Danila Alistratov • Vadim Želobňuk |