2008-as rövid pályás úszó-világbajnokság
Rövid pályás úszó-világbajnokság (2008) | |||
Adatok | |||
Ország | Nagy-Britannia | ||
Rendező város | Manchester | ||
Dátum | április 9. – 13. | ||
Versenyszámok | 40 | ||
|
A 2008-as rövid pályás úszó-világbajnokságot 2008. április 9. és április 13. között rendezték Manchesterben. A vb-n 40 versenyszámban avattak világbajnokot.
Éremtáblázat
A táblázatban a rendező ország csapata eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.
Hely | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok | 10 | 6 | 1 | 17 |
2. | Ausztrália | 8 | 9 | 2 | 19 |
3. | Hollandia | 4 | 4 | 1 | 9 |
4. | Zimbabwe | 4 | 0 | 1 | 5 |
5. | Egyesült Királyság | 3 | 10 | 11 | 24 |
6. | Oroszország | 3 | 1 | 5 | 9 |
7. | Ukrajna | 2 | 3 | 2 | 7 |
8. | Horvátország | 2 | 0 | 2 | 4 |
9. | Dél-afrikai Köztársaság | 1 | 1 | 4 | 6 |
10. | Szlovénia | 1 | 1 | 0 | 2 |
11. | Új-Zéland | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | Ausztria | 1 | 0 | 0 | 1 |
13. | Olaszország | 0 | 2 | 2 | 4 |
14. | Spanyolország | 0 | 1 | 2 | 3 |
15. | Finnország | 0 | 1 | 1 | 2 |
16. | Kína | 0 | 1 | 0 | 1 |
Románia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Lengyelország | 0 | 0 | 2 | 2 |
19. | Görögország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Svédország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 40 | 41 | 39 | 120 |
Eredmények
- WR - világcsúcs
- ER - Európa-csúcs
- CR - világbajnoki csúcs
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Duje Draganja Horvátország | 20,81 WR | Mark Foster Egyesült Királyság | 21,31 | Gerhard Zandberg Dél-afrikai Köztársaság | 21,33 |
100 m-es gyorsúszás | Nathan Adrian Egyesült Államok | 46,67 CR | Filippo Magnini Olaszország | 46,70 | Duje Draganja Horvátország | 46,83 |
200 m-es gyorsúszás | Kenrick Monk Ausztrália | 1:43,46 | Kirk Palmer Ausztrália | 1:43,50 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:44,23 |
400 m-es gyorsúszás | Yury Prilukov Oroszország | 3:37,35 ER | Massimiliano Rosolino Olaszország | 3:39,60 | Robert Renwick Egyesült Királyság | 3:40,22 |
1500 m-es gyorsúszás | Yury Prilukov Oroszország | 14:22,98 CR | David Davies Egyesült Királyság | 14:36,30 | Mateusz Sawrymowicz Lengyelország | 14:43,37 |
50 m-es hátúszás | Peter Marshall Egyesült Államok | 23,49 | Liam Tancock Egyesült Királyság | 23,53 | Ashley Delaney Ausztrália | 23,57 |
100 m-es hátúszás | Liam Tancock Egyesült Királyság | 50,14 ER | Randall Bal Egyesült Államok | 50,42 | Sztanyiszlav Donyec Oroszország | 50,53 |
200 m-es hátúszás | Markus Rogan Ausztria | 1:47,84 WR | Ryan Lochte Egyesült Államok | 1:47,91 | Sztanyiszlav Donyec Oroszország | 1:50,45 |
50 m-es mellúszás | Oleg Lisogor Ukrajna | 26,46 | Mark Gangloff Egyesült Államok | 26,54 | Cameron van der Burgh Dél-afrikai Köztársaság | 26,67 |
100 m-es mellúszás | Igor Borysik Ukrajna | 57,74 CR | Cameron van der Burgh Dél-afrikai Köztársaság | 57,92 | Oleg Lisogor Ukrajna | 58,08 |
200 m-es mellúszás | Kristopher Gilchrist Egyesült Királyság | 2:06,18 | Igor Borysik Ukrajna | 2:06,21 | William Diering Dél-afrikai Köztársaság | 2:06,85 |
50 m-es pillangóúszás | Adam Pine Ausztrália | 22,78 | Sergiy Breus Ukrajna | 22,86 ER | Jevgenyij Korotiskin Oroszország | 22,94 |
100 m-es pillangóúszás | Peter Mankoč Szlovénia | 50,04 CR | Adam Pine Ausztrália | 50,54 | Nikolay Skvortsov Oroszország | 50,78 |
200 m-es pillangóúszás | Moss Burmester Új-Zéland | 1:51,05 CR | Nikolay Skvortsov Oroszország | 1:51,83 | Paweł Korzeniowski Lengyelország | 1:52,25 |
100 m-es vegyes úszás | Ryan Lochte Egyesült Államok | 51,15 WR | Peter Mankoč Szlovénia | 52,21 ER | Liam Tancock Egyesült Királyság | 52,22 |
200 m-es vegyes úszás | Ryan Lochte Egyesült Államok | 1:51,56 WR | Liam Tancock Egyesült Királyság | 1:53,10 | James Goddard Egyesült Királyság | 1:55,15 |
400 m-es vegyes úszás | Ryan Lochte Egyesült Államok | 4:03,21 | Robert Margalis Egyesült Államok | 4:03,74 | Dinko Jukić Ausztria | 4:06,40 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Egyesült Államok Ryan Lochte Bryan Lundquist Nathan Adrian Doug Van Wie | 3:08,44 WR | Hollandia Robert Lijesen Bas van Velthoven Mitja Zastrow Robin van Aggele | 3:09,18 ER | Svédország Petter Stymne Stefan Nystrand Lars Frölander Marcus Piehl | 3:10,04 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Ausztrália Kirk Palmer Grant Brits Nicholas Sprenger Kenrick Monk | 6:55,65 CR | Egyesült Királyság Robert Renwick David Carry Andrew Hunter Ross Davenport | 6:56,52 ER | Olaszország Emiliano Brembilla Massimiliano Rosolino Nicola Cassio Filippo Magnini | 6:58,39 |
4 × 100 m-es vegyes úszás váltó | Oroszország Sztanyiszlav Donyec Sergey Geybel Jevgenyij Korotiskin Alekszandr Szuhorukov | 3:24,29 WR | Egyesült Államok Randall Bal Mark Gangloff Ryan Lochte Nathan Adrian | 3:24,38 | Új-Zéland Daniel Bell Glenn Snyders Corney Swanepoel Cameron Gibson | 3:27,15 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 23,25 WR | Hinkelien Schreuder Hollandia | 23,83 | Francesca Halsall Egyesült Királyság | 24,11 |
's 100 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 52,17 =CR | Francesca Halsall Egyesült Királyság | 52,79 | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 52,94 |
200 m-es gyorsúszás | Kylie Palmer Ausztrália | 1:54,41 | Femke Heemskerk Hollandia | 1:54,65 | Caitlin McClatchey Egyesült Királyság | 1:55,15 |
400 m-es gyorsúszás | Kylie Palmer Ausztrália | 3:59,23 CR | Camelia Potec Románia | 4:01,06 | Joanne Jackson Egyesült Királyság | 4:01,11 |
800 m-es gyorsúszás | Rebecca Adlington Egyesült Királyság | 8:08,25 'ER, CR' | Kylie Palmer Ausztrália | 8:12,32 | Erika Villaecija Spanyolország | 8:13,93 |
50 m-es hátúszás | Sanja Jovanović Horvátország | 26,37 WR | Chang Gao Kína | 26,70 | Kateryna Zubkova Ukrajna | 26,81 |
100 m-es hátúszás | Kirsty Coventry Zimbabwe | 57,10 CR | Kateryna Zubkova Ukrajna | 57,15 ER | Sanja Jovanović Horvátország | 57,80 |
200 m-es hátúszás | Kirsty Coventry Zimbabwe | 2:00,91 WR | Elizabeth Simmonds Egyesült Királyság | 2:02,60 ER | Margaret Hoelzer Egyesült Államok | 2:03,85 |
50 m-es mellúszás | Jessica Hardy Egyesült Államok | 29,58 WR | Kate Haywood Egyesült Királyság Sarah Katsoulis Ausztrália | 30,35 | ||
100 m-es mellúszás | Jessica Hardy Egyesült Államok | 1:04,22 CR | Jade Edmistone Ausztrália | 1:04,93 | Suzaan van Biljon Dél-afrikai Köztársaság | 1:05,38 |
200 m-es mellúszás | Suzaan van Biljon Dél-afrikai Köztársaság | 2:18,73 CR | Sally Foster Ausztrália | 2:20,11 | Julija Jefimova Oroszország | 2:20,48 |
50 m-es pillangóúszás | Felicity Galvez Ausztrália | 25,32 WR | Hinkelien Schreuder Hollandia | 25,40 | Inge Dekker Hollandia | 25,60 |
100 m-es pillangóúszás | Felicity Galvez Ausztrália | 55,89 WR | Rachel Komisarz Egyesült Államok | 56,32 | Jemma Lowe Egyesült Királyság | 56,84 |
200 m-es pillangóúszás | Mary Descenza Egyesült Államok | 2:04,27 CR | Felicity Galvez Ausztrália | 2:04,90 | Jessica Dickons Egyesült Királyság | 2:05,09 |
100 m-es vegyes úszás | Shayne Reese Ausztrália | 59,58 | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 59,62 ER | Kirsty Coventry Zimbabwe | 59,77 |
200 m-es vegyes úszás | Kirsty Coventry Zimbabwe | 2:06,13 WR | Mireia Belmonte García Spanyolország | 2:07,47 ER | Hannah Miley Egyesült Királyság | 2:08,79 |
400 m-es vegyes úszás | Kirsty Coventry Zimbabwe | 4:26,52 WR | Hannah Miley Egyesült Királyság | 4:27,27 ER | Mireia Belmonte García Spanyolország | 4:27,55 |
4 × 100 m-es gyorsúszás váltó | Hollandia Hinkelien Schreuder Femke Heemskerk Inge Dekker Marleen Veldhuis | 3:29,42 WR | Ausztrália Alice Mills Shayne Reese Kelly Stubbins Angie Bainbridge | 3:32,00 | Egyesült Királyság Francesca Halsall Caitlin McClatchey Julia Beckett Melanie Marshall | 3:32,88 |
4 × 200 m-es gyorsúszás váltó | Hollandia Inge Dekker Femke Heemskerk Marleen Veldhuis Ranomi Kromowidjojo | 7:38,90 WR | Egyesült Királyság Joanne Jackson Melanie Marshall Caitlin McClatchey Rebecca Adlington | 7:38,96 | Ausztrália Bronte Barratt Angie Bainbridge Kelly Stubbins Kylie Palmer | 7:39,01 |
4 × 100 m-es vegyes úszás váltó | Egyesült Államok Margaret Hoelzer Jessica Hardy Rachel Komisarz Kara Denby | 3:51,36 WR | Ausztrália Rachel Goh Sarah Katsoulis Felicity Galvez Alice Mills | 3:52,01 | Egyesült Királyság Elizabeth Simmonds Kate Haywood Jemma Lowe Francesca Halsall | 3:53,02 ER |
Források
- omegatiming.com: 9th FINA World Swimming Championships 25m Manchester, GBR. [2008. október 21-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. december 14.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap