Wimbledon 1986 (gemengddubbel)
Prijzengeld
|
Op het toernooi van Wimbledon in 1986 werd het gemengd dubbelspel gespeeld van 25 juni tot en met 6 juli 1986.
Toernooisamenvatting
Titelverdedigers Martina Navrátilová en Paul McNamee hadden zich niet als team voor deze editie van het toernooi ingeschreven. Navrátilová speelde samen met Heinz Günthardt, met wie zij de finale bereikte. McNamee en Hana Mandlíková strandden al in de eerste ronde.
Het als eerste geplaatste Amerikaanse duo Kathy Jordan en Ken Flach won het toernooi. In de finale versloegen zij het als derde geplaatste koppel Martina Navrátilová en Heinz Günthardt in twee sets, met een tiebreak in de tweede set. Het was hun tweede (en laatste) gezamenlijke titel. Geen van beiden had daarnaast dubbelspeltitels met andere partners.
Nederlandse en Belgische deelnemers
Eén Nederlander speelde mee:
- Betty Stöve en de Zuid-Afrikaan Frew McMillan waren via een wildcard tot het toernooi toegelaten. Zij wisten hun openingspartij niet te winnen.
Er waren geen Belgische deelnemers.
Geplaatste teams
Nr. | Team | Resultaat | Uitgeschakeld door | Nr. | Team | Resultaat | Uitgeschakeld door | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kathy Jordan Ken Flach | winnaars | 9. | Bettina Bunge Emilio Sánchez | halve finale | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | ||
2. | Elizabeth Smylie John Fitzgerald | kwartfinale | Bettina Bunge Emilio Sánchez | 10. | Anne Hobbs Mark Edmondson | derde ronde | Wendy Turnbull John Lloyd | |
3. | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | finale | Kathy Jordan Ken Flach | 11. | Raffaella Reggi Sergio Casal | derde ronde | Elizabeth Smylie John Fitzgerald | |
4. | Hana Mandlíková Paul McNamee | eerste ronde | Elise Burgin David Graham | 12. | Paula Smith Gary Donnelly | tweede ronde | Janine Thompson John Newcombe | |
5. | Scott Davis | afgemeld | 13. | Jenny Byrne Kim Warwick | eerste ronde | Larisa Savtsjenko Charles Strode | ||
6. | Rosalyn Fairbank Christo van Rensburg | derde ronde | Bettina Bunge Emilio Sánchez | 14. | Eva Pfaff Steve Denton | derde ronde | Kathy Jordan Ken Flach | |
7. | Claudia Kohde-Kilsch Pavel Složil | tweede ronde | Beth Herr Jorge Lozano | 15. | Christiane Jolissaint Jakob Hlasek | tweede ronde | Elna Reinach Michael Robertson | |
8. | Wendy Turnbull John Lloyd | kwartfinale | Kathy Jordan Ken Flach | 16. | Jo Durie Jeremy Bates / | kwartfinale | Martina Navrátilová Heinz Günthardt |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Eindfase
halve finale | finale | |||||||||||
1 | Kathy Jordan Ken Flach | 7 | 6 | |||||||||
Elna Reinach Michael Robertson | 5 | 4 | ||||||||||
1 | Kathy Jordan Ken Flach | 6 | 7 | |||||||||
3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 3 | 67 | |||||||||
3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 7 | 6 | |||||||||
9 | Bettina Bunge Emilio Sánchez | 60 | 3 |
Deel 1
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
1 | Kathy Jordan Ken Flach | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Julie Salmon Jonathan Smith | 6 | 3 | 1 | Kathy Jordan Ken Flach | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Anne Minter Laurie Warder | 7 | 6 | Anne Minter Laurie Warder | 5 | 4 | ||||||||||||||||||||
Q | Amanda Tobin-Dingwall Álvaro Jordan | 6 | 4 | 1 | Kathy Jordan Ken Flach | 61 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Belinda Cordwell Kelly Evernden | 5 | 6 | 14 | Eva Pfaff Steve Denton | 7 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
Dianne Balestrat Peter Doohan | 7 | 7 | Dianne Balestrat Peter Doohan | ||||||||||||||||||||||
Julie Richardson Craig Wittus | 4 | 6 | 1 | 14 | Eva Pfaff Steve Denton | w | / | o | |||||||||||||||||
14 | Eva Pfaff Steve Denton | 6 | 3 | 6 | 1 | Kathy Jordan Ken Flach | 6 | 6 | |||||||||||||||||
10 | Anne Hobbs Mark Edmondson | 6 | 6 | 8 | Wendy Turnbull John Lloyd | 3 | 4 | ||||||||||||||||||
Jaime Kaplan Steve Shaw | 4 | 2 | 10 | Anne Hobbs Mark Edmondson | w | / | o | ||||||||||||||||||
Camille Benjamin Nduka Odizor | 6 | 6 | Camille Benjamin Nduka Odizor | ||||||||||||||||||||||
WC | Betty Stöve Frew McMillan | 0 | 2 | 10 | Anne Hobbs Mark Edmondson | 5 | 4 | ||||||||||||||||||
Patricia Tarabini Gustavo Tiberti | 3 | 2 | 8 | Wendy Turnbull John Lloyd | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Helen Kelesi Brad Drewett | 6 | 6 | Helen Kelesi Brad Drewett | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
WC | Sara Gomer Richard Lewis | 4 | 2 | 8 | Wendy Turnbull John Lloyd | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
8 | Wendy Turnbull John Lloyd | 6 | 6 |
Deel 2
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
4 | Hana Mandlíková Paul McNamee | 6 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||
Elise Burgin David Graham | 3 | 7 | 6 | Elise Burgin David Graham | w | / | o | ||||||||||||||||||
LL | Gisele Miró Gustavo Luza | 6 | 2 | Kay McDaniel Ben Testerman | |||||||||||||||||||||
Kay McDaniel Ben Testerman | 7 | 6 | Elise Burgin David Graham | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Elna Reinach Michael Robertson | 6 | 6 | Elna Reinach Michael Robertson | 6 | 2 | 9 | |||||||||||||||||||
Susan Mascarin Tim Gullikson | 3 | 4 | Elna Reinach Michael Robertson | 7 | 5 | 6 | |||||||||||||||||||
Patty Fendick Glenn Layendecker | 6 | 2 | 3 | 15 | Christiane Jolissaint Jakob Hlasek | 5 | 7 | 3 | |||||||||||||||||
15 | Christiane Jolissaint Jakob Hlasek | 4 | 6 | 6 | Elna Reinach Michael Robertson | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
12 | Paula Smith Gary Donnelly | 6 | 2 | 6 | WC | Janine Thompson John Newcombe | 6 | 65 | 4 | ||||||||||||||||
Heather Ludloff Brian Levine | 2 | 6 | 3 | 12 | Paula Smith Gary Donnelly | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||||
Zina Garrison Marcel Freeman | 6 | 4 | 5 | WC | Janine Thompson John Newcombe | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Janine Thompson John Newcombe | 4 | 6 | 7 | WC | Janine Thompson John Newcombe | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
LL | Heather Crowe Gary Niebur | 2 | 2 | LL | Masako Yanagi Hitoshi Shirato | 4 | 6 | 4 | |||||||||||||||||
LL | Lisa O'Neill David Macpherson | 6 | 6 | LL | Lisa O'Neill David Macpherson | 4 | 6 | 9 | |||||||||||||||||
Catherine Suire David Felgate | 4 | 3 | LL | Masako Yanagi Hitoshi Shirato | 6 | 4 | 11 | ||||||||||||||||||
LL | Masako Yanagi Hitoshi Shirato | 6 | 6 |
Deel 3
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
7 | Claudia Kohde-Kilsch Pavel Složil | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Jill Hetherington Ricardo Acuña | 7 | 2 | 4 | 7 | Claudia Kohde-Kilsch Pavel Složil | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Beth Herr Jorge Lozano | 6 | 6 | Beth Herr Jorge Lozano | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Eva Krapl Colin Dowdeswell | 4 | 4 | Beth Herr Jorge Lozano | 64 | 3 | ||||||||||||||||||||
Lorraine Gracie Nick Fulwood | 2 | 6 | 16 | Jo Durie Jeremy Bates | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | Marianne Werdel Bob Hewitt | 6 | 7 | WC | Marianne Werdel Bob Hewitt | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
Robin White Martin Davis | 6 | 4 | 4 | 16 | Jo Durie Jeremy Bates | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
16 | Jo Durie Jeremy Bates | 4 | 6 | 6 | 16 | Jo Durie Jeremy Bates | 4 | 3 | |||||||||||||||||
13 | Jenny Byrne Kim Warwick | 6 | 3 | 5 | 3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Larisa Savtsjenko Charles Strode | 4 | 6 | 7 | Larisa Savtsjenko Charles Strode | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Caryn Copeland Karl Richter | 1 | 4 | Mary-Lou Piatek Chris Dunk | 1 | 5 | ||||||||||||||||||||
Mary-Lou Piatek Chris Dunk | 6 | 6 | Larisa Savtsjenko Charles Strode | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
Gigi Fernández Bud Schultz | 3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Tine Scheuer-Larsen Michael Mortensen | w | / | o | Tine Scheuer-Larsen Michael Mortensen | 5 | 1 | |||||||||||||||||||
Kathleen Horvath Leif Shiras | 5 | 5 | 3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | Martina Navrátilová Heinz Günthardt | 7 | 7 |
Deel 4
Externe links
- (en) Toernooischema Wimbledon
- (en) Toernooischema WTA (pag.4)
- (en) Toernooischema ITF
- (en) Tennisforum 1986