Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2020
Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2020 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | Helsingfors | ||
Vertsland | Finland Finland | ||
Arena(er) | Helsingfors | ||
Dato | 9. februar 2020 | ||
Deltakernasjoner | 5 |
Nordisk mesterskap i friidrett innendørs 2020 ble arrangert i Liikuntamylly-hallen i Helsingfors i Finland 9. februar 2020, som en del av Nordenkampen.
Resultater
Menn
60 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Henrik Larsson | Sverige Sverige | 6,74 |
2 | Samuel Purola | Finland Finland | 6,79 |
3 | Emmanuel Dawlson | Sverige Sverige | 6,81 |
4 | Even Meinseth | Norge Norge | 6,87 |
5 | Ville Myllymäki | Finland Finland | 6,88 |
6 | Frederik Schou Nielsen | Danmark Danmark | 6,91 |
7 | Simon Hansen | Danmark Danmark | 6,92 |
8 | Mathias Hove Johansen | Norge Norge | 6,97 |
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Mathias Hove Johansen | Norge Norge | 21,27 |
2 | Erik Annerfalk | Sverige Sverige | 21,51 |
3 | Roope Saarinen | Finland Finland | 21,52 |
4 | Ville Aarnivala | Finland Finland | 21,86 |
5 | Emil Johansson | Sverige Sverige | 21,96 |
6 | Ari Bragi Karason | Island Island | 22,04 |
7 | Kasper Andersson | Danmark Danmark | 22,38 |
x | Filip Bøe | Norge Norge | DSQ |
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Carl Bengtström | Sverige Sverige | 47,31 |
2 | Erik Back | Finland Finland | 48,05 |
3 | Fredrik Øvereng | Norge Norge | 48,16 |
4 | Nick Ekelund-Arenander | Sverige Sverige | 48,29 |
5 | Gustav Lundholm Nielsen | Danmark Danmark | 48,37 |
6 | Jørgen Kåshagen | Danmark Danmark / Norge Norge | 48,73 |
7 | Kormákur Ari Hafliðason | Island Island | 48,77 |
8 | Filiph Johansson | Finland Finland | 48,79 |
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Joakim Andersson | Sverige Sverige | 1:48,38 |
2 | Andreas Bube | Danmark Danmark | 1:48,73 |
3 | Didrik Hexeberg Warlo | Norge Norge | 1:49,64 |
4 | Felix Francios | Sverige Sverige | 1:50,17 |
5 | Sigurd Tveit | Norge Norge | 1:50,52 |
6 | Niko Viljola | Finland Finland | 1:52,39 |
7 | Christoffer Frost-Jensen Johansen | Danmark Danmark | 1:52,65 |
8 | Eelis Uitto | Finland Finland | 1:53,26 |
x | Ville Lampinen | Finland Finland | DNF |
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Narve Gilje Nordås | Norge Norge | 3:45,03 |
2 | Joonas Rinne | Finland Finland | 3:45,20 |
3 | Mikkel Dahl-Jessen | Danmark Danmark | 3:45,84 |
4 | Robin Rohlén | Sverige Sverige | 3:46,26 |
5 | Marius Øyre Vedvik | Norge Norge | 3:47,19 |
6 | Suldan Hassan | Sverige Sverige | 3:47,39 |
7 | Mikael Johnsen | Danmark Danmark | 3:52,23 |
8 | Tuomo Salonen | Finland Finland | 3:54,08 |
x | Tuomo Salonen | Finland Finland | DNF |
3000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Simon Sundström | Sverige Sverige | 8:01,07 |
2 | Hlynur Andrésson | Island Island | 8:01,20 |
3 | Per Svela | Norge Norge | 8:02,35 |
4 | Bjørnar Sandnes Lillefosse | Norge Norge | 8:06,07 |
5 | Jakob Dybdal Abrahamsen | Danmark Danmark | 8:08,57 |
6 | Jonatan Fridolfsson | Sverige Sverige | 8:09,10 |
7 | Eero Saleva | Finland Finland | 8:12,10 |
8 | Arttu Vattulainen | Finland Finland | 8:17,14 |
x | Hannu Granberg | Finland Finland | DNF |
60 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Max Hrelja | Sverige Sverige | 7,87 |
2 | Jonathan Holm | Sverige Sverige | 8,03 |
3 | Ilari Manninen | Finland Finland | 8,13 |
4 | Viktor Kantele | Finland Finland | 8,14 |
5 | Sebastian Sund Frandsen | Danmark Danmark | 8,49 |
6 | Carl Erik Hjellestad Landsvik | Norge Norge | 8,50 |
7 | Håvard Becker | Norge Norge | 8,54 |
8 | Jonas Bjerremand | Danmark Danmark | 8,70 |
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Melwin Lycke-Holm | Sverige Sverige | 2,13 |
2 | Kristján Viggó Sigfinnsson | Island Island | 2,11 |
2 | Arttu Mattila | Finland Finland | 2,11 |
4 | Toralv Opsal | Norge Norge | 2,08 |
5 | Daniel Kosonen | Finland Finland | 2,00 |
6 | Mads Moos Larsen | Danmark Danmark | 2,00 |
=7 | Mads Moos Larsen | Norge Norge | 1,95 |
=7 | Oskar Lundqvist | Sverige Sverige | 1,95 |
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Mikko Paavola | Finland Finland | 5,30 |
2 | Eirik Dolve | Norge Norge | 5,30 |
2 | Pål Haugen Lillefosse | Norge Norge | 5,30 |
4 | Tommi Holttinen | Finland Finland | 5,20 |
5 | Robin Jacobsson | Sverige Sverige | 5,10 |
=6 | Rasmus Jørgensen | Danmark Danmark | 5,00 |
=6 | Simon Thor | Sverige Sverige | 5,00 |
8 | Mikkel Ringsted | Danmark Danmark | 4,70 |
Lengdehopp
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Thobias Nilsson Montler | Sverige Sverige | 7,90 |
2 | Sebastian Ree Pedersen | Danmark Danmark | 7,50 |
3 | Andreas Trajkovski | Danmark Danmark | 7,46 |
4 | Henrik Flåtnes | Norge Norge | 7,46 |
5 | Topias Koukkula | Finland Finland | 7,44 |
6 | Ingar Kiplesund | Norge Norge | 7,39 |
7 | Andreas Karlsson | Sverige Sverige | 7,30 |
8 | Pyry Keränen | Finland Finland | 7,12 |
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Simo Lipsanen | Finland Finland | 16,36 |
2 | Erik Ehrlin | Sverige Sverige | 15,60 |
3 | Tuomas Kaukolahti | Finland Finland | 15,53 |
4 | Gustaf Bålström | Sverige Sverige | 15,34 |
5 | Jannick Bagge | Danmark Danmark | 15,02 |
6 | Marius Bull Hjeltnes | Norge Norge | 14,81 |
7 | Sondre Vie Ytrearne | Norge Norge | 14,79 |
8 | Peder Pawel Nielsen | Danmark Danmark | 14,54 |
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Marcus Thomsen | Norge Norge | 20,67 |
2 | Jesper Arbinge | Sverige Sverige | 18,59 |
3 | Guðni Valur Guðnason | Island Island | 18,31 |
4 | Arttu Kangas | Finland Finland | 18,15 |
5 | Gabriel Heen | Sverige Sverige | 18,04 |
6 | Mikko Toiviainen | Finland Finland | 17,56 |
7 | Casper Jørgensen | Danmark Danmark | 16,94 |
8 | Sondre Alexander Høyland | Norge Norge | 14,09 |
Kvinner
60 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Lotta Kemppinen | Finland Finland | 7,33 |
2 | Mathilde Uldall Kramer | Danmark Danmark | 7,39 |
3 | Astrid Glenner-Frandsen | Danmark Danmark | 7,41 |
4 | Elin Östlund | Sverige Sverige | 7,50 |
5 | Filippa Sivert | Sverige Sverige | 7,51 |
6 | Henriette Jæger | Norge Norge | 7,52 |
7 | Vilde Humstad Aasmo | Norge Norge | 7,60 |
8 | Johanna Kylmänen | Finland Finland | 7,60 |
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Elin Östlund | Sverige Sverige | 23,79 |
2 | Mette Graversgaard | Danmark Danmark | 23,79 |
3 | Elisabeth Slettum | Norge Norge | 23,86 |
4 | Lisa Lilja | Sverige Sverige | 23,99 |
5 | Aino Pulkkinen | Finland Finland | 24,00 |
6 | Astrid Glenner-Frandsen | Danmark Danmark | 24,34 |
7 | Anniina Kortetmaa | Finland Finland | 24,65 |
x | Henriette Jæger | Norge Norge | DSQ |
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Amalie Iuel | Norge Norge | 52,87 |
2 | Line Kloster | Norge Norge | 54,33 |
3 | Elise Malmberg | Sverige Sverige | 54,61 |
4 | Milja Thureson | Finland Finland | 54,70 |
5 | Moa Hjelmer | Sverige Sverige | 54,89 |
6 | Viivi Lehikoinen | Finland Finland | 55,27 |
7 | Þórdís Eva Steinsdóttir | Island Island | 55,89 |
8 | Martha Rasmussen | Danmark Danmark | 56,86 |
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Hanna Hermansson | Sverige Sverige | 2:05,33 |
2 | Rebecca Högberg | Norge Norge | 2:08,65 |
3 | Mathilde Diekema Jensen | Danmark Danmark | 2:10,59 |
4 | Annemarie Nissen | Danmark Danmark | 2:11,01 |
5 | Sigrid Wahlberg | Norge Norge | 2:11,75 |
6 | Solveig Hernandez Vråle | Norge Norge | 2:12,44 |
7 | Viola Westling | Finland Finland | 2:13,93 |
8 | Heini Ikonen | Finland Finland | 2:14,23 |
x | Kirsi Pekkanen | Finland Finland | DNF |
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Malin Edland | Norge Norge | 4:17,77 |
2 | Nathalie Blomqvist | Finland Finland | 4:19,77 |
3 | Grethe Tyldum | Norge Norge | 4:29,48 |
4 | Linn Söderholm | Sverige Sverige | 4:30,19 |
5 | Ellinor Aurell | Sverige Sverige | 4:34,28 |
6 | Josefine Rytter | Danmark Danmark | 4:34,64 |
7 | Line Schulz | Danmark Danmark | 4:37,75 |
8 | Veera Mensonen | Finland Finland | 4:50,29 |
x | Hanna Hermansson | Sverige Sverige |
3000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Maja Alm | Danmark Danmark | 9:09,24 |
2 | Lisa Havell | Sverige Sverige | 9:17,42 |
3 | Camilla Richardsson | Finland Finland | 9:18,59 |
4 | Helene Svane | Danmark Danmark | 9:33,17 |
5 | Kristine Lande Dommersnes | Norge Norge | 9:33,92 |
6 | Andrea Modin Engesæth | Norge Norge | 9:33,93 |
7 | Johanna Peiponen | Finland Finland | 9:44,16 |
8 | Elsa Wallenius | Sverige Sverige | 10:05,88 |
x | Moona Korkealaakso | Finland Finland | DNF |
60 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Lotta Harala | Finland Finland | 8,35 |
2 | Tilde Johansson | Sverige Sverige | 8,37 |
3 | Mette Graversgaard | Danmark Danmark | 8,43 |
4 | Andrea Rooth | Norge Norge | 8,44 |
5 | Julia Enarvi | Finland Finland | 8,46 |
6 | Mathilde Heltbech | Danmark Danmark | 8,52 |
7 | Amanda Holmberg | Sverige Sverige | 8,52 |
8 | Martine Hjørnevik | Norge Norge | 8,90 |
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Tonje Angelsen | Norge Norge | 1,91 |
2 | Sofie Skoog | Sverige Sverige | 1,82 |
3 | Bianca Salming | Sverige Sverige | 1,82 |
4 | Heta Tuuri | Finland Finland | 1,82 |
5 | Laura Rautanen | Finland Finland | 1,82 |
6 | Katarina Mögenburg | Norge Norge | 1,75 |
7 | Eva María Baldursdóttir | Island Island | 1,70 |
8 | Rikke Andersen | Danmark Danmark | 1,70 |
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Wilma Murto | Finland Finland | 4,60 |
2 | Michaela Meijer | Sverige Sverige | 4,35 |
3 | Elina Lampela | Finland Finland | 4,35 |
4 | Caroline Bonde Holm | Danmark Danmark | 4,35 |
5 | Linnea Jönsson | Sverige Sverige | 4,15 |
6 | Line Renée Jensen | Danmark Danmark | 3,80 |
7 | Agnes Elisabeth Morud | Norge Norge | 3,55 |
8 | Synne Marie Engebretsen | Norge Norge | 3,30 |
Lengdehopp
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Erica Jarder | Sverige Sverige | 6,10 |
2 | Kaiza Karlén | Sverige Sverige | 6,10 |
3 | Mia Guldteig Lien | Norge Norge | 6,04 |
4 | Hafdís Sigurðardóttir | Island Island | 5,99 |
5 | Sini Sanaslahti | Finland Finland | 5,88 |
6 | Thale Leirfall Bremset | Norge Norge | 5,83 |
7 | Roosa Määttälä | Finland Finland | 5,73 |
8 | Josefine Skifter Andersen | Danmark Danmark | 5,61 |
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Senni Salminen | Finland Finland | 13,83 |
2 | Emma Pullola | Finland Finland | 13,43 |
3 | Janne Nielsen | Danmark Danmark | 13,37 |
4 | Rebecka Abrahamsson | Sverige Sverige | 13,14 |
5 | Malin Marmbrandt | Sverige Sverige | 13,00 |
6 | Monika Elisabeth Benserud | Norge Norge | 12,48 |
7 | Mari Sellevåg Aarø | Norge Norge | 12,35 |
8 | Laura Tølløse | Danmark Danmark | 11,31 |
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Fanny Roos | Sverige Sverige | 17,65 |
2 | Eveliina Rouvali | Finland Finland | 16,15 |
3 | Frida Åkerström | Sverige Sverige | 15,83 |
4 | Senja Mäkitörmä | Finland Finland | 15,79 |
5 | Ásdís Hjálmsdóttir Annerud | Island Island | 15,59 |
6 | Maria Sløk Hansen | Danmark Danmark | 14,38 |
7 | Elisabeth Thon Rosvold | Norge Norge | 13,59 |
8 | Lotta Flatum Fallingen | Norge Norge | 13,32 |
Lagkonkurranse (Nordenkampen)
Menn
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Sverige Sverige | 141 |
2 | Finland Finland | 108 |
3 | Norge Norge | 105,5 |
4 | Danmark Danmark / Island Island | 88,5 |
Kvinner
Plass | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Sverige Sverige | 139 |
2 | Finland Finland | 114 |
3 | Danmark Danmark / ISL | 96 |
4 | Norge Norge | 94 |
Referanser
Kilder
- Resultater
- Kondis.no - God norsk mellom- og langdistanseløping i Nordenkampen
Autoritetsdata