French Open 2023 (gra pojedyncza dziewcząt)
Miejsce | Francja | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Stade Roland Garros | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 04–10.06.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 64S | ||
Dyrektor | |||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Alina Korniejewa | |||
| |||
Strona internetowa |
French Open 2023 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce w dniach 4–10 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Osiągnięcie |
01 | Sara Saito | 2. runda |
02 | Clervie Ngounoue | ćwierćfinał |
03 | Alina Korniejewa | zwycięstwo |
04 | Kaitlin Quevedo | 2. runda |
05 | Sayaka Ishii | 1. runda |
06 | Lucciana Pérez Alarcón | finał |
07 | Renáta Jamrichová | 3. runda |
08 | Mayu Crossley | ćwierćfinał |
09 | Federica Urgesi | 1. runda |
10 | Nina Vargová | 1. runda |
11 | Tereza Valentová | 3. runda |
12 | Ena Koike | 2. runda |
13 | Ella McDonald | 2. runda |
14 | Ranah Akua Stoiber | 1. runda |
15 | Włada Minczewa | 2. runda |
16 | Luciana Moyano | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
Alewtina Ibrahimowa | 6 | 4 | 65 | |||||||||||||||||
6 | Lucciana Pérez Alarcón | 2 | 6 | 710 | ||||||||||||||||
6 | Lucciana Pérez Alarcón | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Anastasija Gurjewa | 62 | 5 | ||||||||||||||||||
Rebecca Munk Mortensen | 3 | 6 | 5 | |||||||||||||||||
Anastasija Gurjewa | 6 | 4 | 7 | |||||||||||||||||
6 | Lucciana Pérez Alarcón | 64 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Alina Korniejewa | 7 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Mayu Crossley | 3 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Alina Korniejewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Alina Korniejewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Q | Alisa Oktjabrjewa | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Q | Alisa Oktjabrjewa | 7 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Clervie Ngounoue | 5 | 1 |
Faza początkowa
1. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
1 | Sara Saito | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Daphnée Mpetshi Perricard | 0 | 3 | 1 | Sara Saito | 7 | 3 | 3 | ||||||||||||
Tatum Evans | 2 | 3 | Melisa Ercan | 64 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Melisa Ercan | 6 | 6 | Melisa Ercan | 2 | 6 | 2 | ||||||||||||||
Alewtina Ibrahimowa | 6 | 6 | Alewtina Ibrahimowa | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||
Lily Taylor | 1 | 1 | Alewtina Ibrahimowa | 6 | 6 | |||||||||||||||
Darja Suvirdjonkova | 1 | 3 | 13 | Ella McDonald | 3 | 4 | ||||||||||||||
13 | Ella McDonald | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
9 | Federica Urgesi | 5 | 1 | |||||||||||||||||
Q | Malak El Allami | 7 | 6 | Q | Malak El Allami | 4 | 5 | |||||||||||||
Ariana Anazagasty-Pursoo | 5 | 7 | 1 | WC | Astrid Lew Yan Foon | 6 | 7 | |||||||||||||
WC | Astrid Lew Yan Foon | 7 | 5 | 6 | WC | Astrid Lew Yan Foon | 4 | 5 | ||||||||||||
WC | Sol Larraya Guidi | 4 | 5 | 6 | Lucciana Pérez Alarcón | 6 | 7 | |||||||||||||
Q | Alena Kovačková | 6 | 7 | Q | Alena Kovačková | 3 | 1 | |||||||||||||
Nikola Daubnerová | 0 | 3 | 6 | Lucciana Pérez Alarcón | 6 | 6 | ||||||||||||||
6 | Lucciana Pérez Alarcón | 6 | 6 |
2. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
4 | Kaitlin Quevedo | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mingge Xu | 6 | 3 | 2 | 4 | Kaitlin Quevedo | 68 | 3 | |||||||||||||
SE | Wakana Sonobe | 4 | 62 | Rebecca Munk Mortensen | 7 | 6 | ||||||||||||||
Rebecca Munk Mortensen | 6 | 7 | Rebecca Munk Mortensen | 6 | 2 | 710 | ||||||||||||||
Mara Gae | 6 | 4 | 3 | Charo Esquiva Banuls | 0 | 6 | 62 | |||||||||||||
Charo Esquiva Banuls | 4 | 6 | 6 | Charo Esquiva Banuls | 7 | 6 | ||||||||||||||
Yaroslava Bartashevich | 1 | 2 | 15 | Włada Minczewa | 63 | 1 | ||||||||||||||
15 | Włada Minczewa | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
12 | Ena Koike | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Laura Samsonová | 2 | 3 | 12 | Ena Koike | 6 | 65 | 3 | |||||||||||||
WC | Sarah Iliev | 4 | 2 | Anastasija Gurjewa | 0 | 7 | 6 | |||||||||||||
Anastasija Gurjewa | 6 | 6 | Anastasija Gurjewa | 6 | 6 | |||||||||||||||
Rositsa Dencheva | 5 | 4 | 7 | Renáta Jamrichová | 2 | 4 | ||||||||||||||
Sonja Zhiyenbayeva | 7 | 6 | Sonja Zhiyenbayeva | 3 | 3 | |||||||||||||||
Q | Tyra Caterina Grant | 4 | 4 | 7 | Renáta Jamrichová | 6 | 6 | |||||||||||||
7 | Renáta Jamrichová | 6 | 6 |
3. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
8 | Mayu Crossley | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Eleejah Inisan | 6 | 1 | 1 | 8 | Mayu Crossley | 6 | 6 | ||||||||||||
Alessandra Teodosescu | 6 | 6 | Alessandra Teodosescu | 1 | 2 | |||||||||||||||
Amelia Waligora | 3 | 1 | 8 | Mayu Crossley | 6 | 6 | ||||||||||||||
Valeria Ray | 65 | 3 | 11 | Tereza Valentová | 1 | 3 | ||||||||||||||
Cara Maria Meșter | 7 | 6 | Cara Maria Meșter | 1 | 2 | |||||||||||||||
Luca Udvardy | 3 | 3 | 11 | Tereza Valentová | 6 | 6 | ||||||||||||||
11 | Tereza Valentová | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
14 | Ranah Akua Stoiber | 65 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
Emerson Jones | 7 | 4 | 6 | Emerson Jones | 7 | 2 | 6 | |||||||||||||
Mia Slama | 3 | 4 | Hayu Kinoshita | 60 | 6 | 3 | ||||||||||||||
Hayu Kinoshita | 6 | 6 | Emerson Jones | 1 | 1 | |||||||||||||||
Q | Jenny Lim | 2 | 7 | 6 | 3 | Alina Korniejewa | 6 | 6 | ||||||||||||
Q | Mia Ristić | 6 | 61 | 2 | Q | Jenny Lim | 2 | 1 | ||||||||||||
Ella Seidel | 6 | 64 | 5 | 3 | Alina Korniejewa | 6 | 6 | |||||||||||||
3 | Alina Korniejewa | 3 | 7 | 7 |
4. ćwiartka
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
5 | Sayaka Ishii | 65 | 2 | |||||||||||||||||
Teodora Kostović | 7 | 6 | Teodora Kostović | 6 | 6 | |||||||||||||||
SE | Alexia Harmon | 64 | 6 | 5 | Q | Tamara Kostic | 1 | 3 | ||||||||||||
Q | Tamara Kostic | 7 | 3 | 7 | Teodora Kostović | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||
Aya El Aouni | 2 | 63 | Q | Alisa Oktjabrjewa | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||
Q | Alisa Oktjabrjewa | 6 | 7 | Q | Alisa Oktjabrjewa | 6 | 7 | |||||||||||||
WC | Tiantsoa Sarah Rakotomanga Rajaonah | 6 | 3 | 6 | WC | Tiantsoa Sarah Rakotomanga Rajaonah | 4 | 62 | ||||||||||||
10 | Nina Vargová | 2 | 6 | 4 |
1. runda | 2. runda | 3. runda | ||||||||||||||||||
16 | Luciana Moyano | 3 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Francesca Pace | 6 | 4 | 6 | Francesca Pace | 4 | 4 | ||||||||||||||
WC | Margot Phanthala | 2 | 3 | Iva Ivanova | 6 | 6 | ||||||||||||||
Iva Ivanova | 6 | 6 | Iva Ivanova | 1 | 2 | |||||||||||||||
Amélie Šmejkalová | 2 | 0 | 2 | Clervie Ngounoue | 6 | 6 | ||||||||||||||
Q | Hannah Klugman | 6 | 6 | Q | Hannah Klugman | 65 | 5 | |||||||||||||
WC | Lucie Pawlak | 3 | 1 | 2 | Clervie Ngounoue | 7 | 7 | |||||||||||||
2 | Clervie Ngounoue | 6 | 6 |
Pula nagród
Runda | Punkty |
Zwyciężczyni | 1000 |
---|---|
Finalistka | 700 |
Półfinalistka | 490 |
Ćwierćfinalistka | 300 |
3. runda | 180 |
2. runda | 90 |
Kwalifikantka, która odpadła w 1. rundzie | 30 |
Runda finałowa kwalifikacji | 20 |
Bibliografia
- Roland Garros Junior Championships. Międzynarodowa Federacja Tenisowa. [dostęp 2023-06-04]. (ang.).
- p
- d
- e
Turnieje seniorskie |
|
---|---|
Turnieje juniorskie |
|
Turnieje na wózkach |
|
Turnieje na quadach |
|
Turnieje legend |
|
Kwalifikacje |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2023 – gra pojedyncza dziewcząt
|