Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002.
Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 Salt Lake City |
|
Miejsce | Deer Valley |
Data | 9 – 19 lutego 2002 |
Liczba konkurencji | 4 |
Zawody w narciarstwie dowolnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 odbywały się w dniach 9-19 lutego 2002 roku. Rywalizacja odbywała się w miejscowości Deer Valley. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch konkurencjach: jeździe po muldach i skokach akrobatycznych.
Terminarz
Wyniki
Mężczyźni
Jazda po muldach
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik |
01 ! | Janne Lahtela | Finlandia | 27,97 |
02 ! | Travis Mayer | Stany Zjednoczone | 27,59 |
03 ! | Richard Gay | Francja | 26,91 |
4. | Jonny Moseley | Stany Zjednoczone | 26,78 |
5. | Tapio Luusua | Finlandia | 26,67 |
6. | Scott Bellavance | Kanada | 26,55 |
7. | Ryan Johnson | Kanada | 26,55 |
8. | Mikko Ronkainen | Finlandia | 26,49 |
9. | Jeremy Bloom | Stany Zjednoczone | 26,19 |
10. | Sami Mustonen | Finlandia | 26,08 |
Skoki akrobatyczne
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik |
01 ! | Aleš Valenta | Czechy | 257,02 |
02 ! | Joe Pack | Stany Zjednoczone | 251,64 |
03 ! | Alaksiej Hryszyn | Białoruś | 251,19 |
4. | Jeff Bean | Kanada | 250,97 |
5. | Stanisław Krawczuk | Ukraina | 246,30 |
6. | Brian Currutt | Stany Zjednoczone | 245,19 |
7. | Dzmitryj Daszczynski | Białoruś | 244,29 |
8. | Andy Capicik | Kanada | 243,78 |
9. | Jeret Peterson | Stany Zjednoczone | 238,05 |
10. | Dzmitryj Rak | Białoruś | 226,34 |
Kobiety
Jazda po muldach
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Wynik |
01 ! | Kari Traa | Norwegia | 25,94 |
02 ! | Shannon Bahrke | Stany Zjednoczone | 25,06 |
03 ! | Tae Satoya | Japonia | 24,85 |
4. | Jennifer Heil | Kanada | 24,84 |
5. | Hannah Hardaway | Stany Zjednoczone | 24,77 |
6. | Aiko Uemura | Japonia | 24,66 |
7. | Ann Battelle | Stany Zjednoczone | 24,62 |
8. | Sandra Laoura | Francja | 24,12 |
9. | Marina Czerkasowa | Rosja | 23,52 |
10. | Margarita Marbler | Austria | 23,18 |
Skoki akrobatyczne
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Wynik |
01 ! | Alisa Camplin | Australia | 193,47 |
02 ! | Veronica Brenner | Kanada | 190,02 |
03 ! | Deidra Dionne | Kanada | 190,02 |
4. | Olga Korolowa | Rosja | 188,37 |
5. | Li Nina | Chiny | 185,23 |
6. | Anna Zukal | Rosja | 174,24 |
7. | Natalja Oriechowa | Rosja | 170,54 |
8. | Lydia Ierodiaconou | Australia | 169,38 |
9. | Ałła Cuper | Białoruś | 164,92 |
10. | Veronika Bauer | Kanada | 153,88 |
Klasyfikacja medalowa
Linki zewnętrzne
- Wyniki na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-20)]. (ang.).