Светско првенство у рукомету за жене 1999.
14. Светско првенство у рукомету за жене 1999. одржано је у Норвешкој и Данској од 29. новембра до 12. децембра 1999. године. Такмичиле су се укупно 24 репрезентације које су биле размештене у четири групе од по шест тимова. Прве четири репрезентације из сваке групе су ишле у осмину финала где су играле по куп систему, екипа која је била на другом месту играла је против репрезентације која је била на четвртом месту у супротној групи (А-Б и Ц-Д), а екипа која је била прва је играла против четворопласиране из супротне групе. Осам победничких репрезентација су ишли у четвртфинале где су опет победници ишли даље у полуфинале а поражени играли за позиције од 5 до осмог места. У полуфиналу су победници играли за 1 и 2 место а поражени за 3 и 4 позицију.
Светске првакиње су постале репрезентативке Норвешке који су у финалу победиле екипу Француске са 25:24.
Прва фаза
Група А
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Холандија | 124:101 | 8 |
2 | Норвешка | 137:88 | 8 |
3 | Пољска | 126:114 | 7 |
4 | Белорусија | 127:123 | 5 |
5 | Чешка | 124:121 | 2 |
6 | Аустралија | 75:166 | 0 |
Пољска | – Аустралија | 29:19 (16: 9) | |
Норвешка | – Белорусија | 29:13 (13: 9) | |
Холандија | – Чешка | 25:21 (15:11) | |
Белорусија | – Пољска | 29:29 (15:14) | |
Чешка | – Норвешка | 21:30 (10:13) | |
Аустралија | – Холандија | 16:26 (9:14) | |
Белорусија | – Чешка | 24:22 (13: 7) | |
Норвешка | – Аустралија | 38:11 (17: 5) | |
Пољска | – Холандија | 22:20 (8:11) | |
Аустралија | – Белорусија | 14:37 (7:19) | |
Пољска | – Чешка | 27:24 (13:13) | |
Холандија | – Норвешка | 24:18 (12: 9) | |
Чешка | – Аустралија | 36:15 (18: 7) | |
Холандија | – Белорусија | 29:24 (13:13) | |
Норвешка | – Пољска | 22:19 (12: 9) |
Група Б
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Аустрија | 144:125 | 8 |
2 | Француска | 124:98 | 8 |
3 | Украјина | 138:109 | 6 |
4 | Румунија | 146:110 | 6 |
5 | Обала Слоноваче | 110:142 | 2 |
6 | Куба | 103:181 | 0 |
Аустрија | – Украјина | 26 : 25 (11:12) | |
Румунија | – Куба | 37 : 19 (19: 7) | |
Француска | – Обала Слоноваче | 31 : 19 (14:10) | |
Обала Слоноваче | – Румунија | 15 : 33 (5:18) | |
Куба | – Аустрија | 27 : 37 (13:15) | |
Украјина | – Француска | 16 : 18 (7 :11) | |
Аустрија | – Обала Слоноваче | 32 : 24 (19: 8) | |
Украјина | – Куба | 41 : 19 (21:12) | |
Француска | – Румунија | 22 : 20 (10:12) | |
Обала Слоноваче | – Украјина | 20 : 29 (8:14) | |
Француска | – Куба | 34 : 21 (14:14) | |
Румунија | – Аустрија | 30 : 27 (18:15) | |
Куба | – Обала Слоноваче | 17 : 32 (6:13) | |
Румунија | – Украјина | 26 : 27 (11:17) | |
Аустрија | – Француска | 22 : 19 (10:10) |
Група Ц
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Данска | 159:84 | 10 |
2 | Немачка | 137:100 | 7 |
3 | Северна Македонија | 136:107 | 6 |
4 | Ангола | 113:120 | 4 |
5 | Јапан | 118:124 | 3 |
6 | Аргентина | 52:180 | 0 |
Македонија | – Јапан | 27 : 25 (15:10) | |
Немачка | – Аргентина | 34 : 9 (15 : 5) | |
Данска | – Ангола | 31 : 12 (15 : 7) | |
Аргентина | – Македонија | 10 : 33 (3:10) | |
Ангола | – Немачка | 20 : 20 (10:10) | |
Јапан | – Данска | 15 : 28 (8:13) | |
Немачка | – Македонија | 23 : 18 (12: 8) | |
Ангола | – Јапан | 22 : 22 (8:10) | |
Данска | – Аргентина | 42 : 5 (18: 3) | |
Немачка | – Јапан | 32 : 22 (12:10) | |
Аргентина | – Ангола | 13 : 37 (4 :19) | |
Македонија | – Данска | 24 : 27 (11:11) | |
Јапан | – Аргентина | 34 : 15 (17: 6) | |
Македонија | – Ангола | 34 : 22 (17:11) | |
Данска | – Немачка | 31 : 28 (13:13) |
Група Д
Поз. | Држава | Голови | Бодови |
---|---|---|---|
1 | Мађарска | 162:109 | 10 |
2 | Јужна Кореја | 151:115 | 8 |
3 | Русија | 159:122 | 6 |
4 | Бразил | 104:123 | 6 |
5 | Кина | 120:140 | 3 |
6 | Конго | 91:178 | 0 |
Јужна Кореја | – Кина | 29 : 19 (15: 8) | |
Мађарска | – Бразил | 22 : 13 (10 : 5) | |
Русија | – Конго | 42 : 20 (19:14) | |
Бразил | – Јужна Кореја | 20 : 27 (10:14) | |
Конго | – Мађарска | 17 : 39 (10:17) | |
Кина | – Русија | 21 : 38 (10:17) | |
Бразил | – Конго | 30 : 20 (16: 8) | |
Јужна Кореја | – Русија | 30 : 24 (16 :10) | |
Мађарска | – Кина | 34 : 25 (15:10) | |
Јужна Кореја | – Конго | 36 : 19 (20:10) | |
Кина | – Бразил | 24 : 24 (12 :10) | |
Русија | – Мађарска | 25 : 34 (8:22) | |
Конго | – Кина | 15 : 31 (11:11) | |
Русија | – Бразил | 30 : 17 (15: 8) | |
Мађарска | – Јужна Кореја | 33 : 29 (17:16) |
Резултати
First Round | Четвртфинале | Полуфинале | Финале | |||||||||||
Северна Македонија | 28 | |||||||||||||
Јужна Кореја | 27 | |||||||||||||
Северна Македонија | 21 | |||||||||||||
Румунија | 33 | |||||||||||||
Холандија | 16 | |||||||||||||
Румунија | 26 | |||||||||||||
Румунија | 17 | |||||||||||||
Француска | 18 | |||||||||||||
Француска | 21 | |||||||||||||
Пољска | 18 | |||||||||||||
Француска | 19 | |||||||||||||
Данска | 17 | |||||||||||||
Данска | 30 | |||||||||||||
Бразил | 23 | |||||||||||||
Норвешка | 25 | |||||||||||||
Француска | 24 | |||||||||||||
Мађарска | 38 | |||||||||||||
Ангола | 18 | |||||||||||||
Мађарска | 21 | |||||||||||||
Норвешка | 24 | |||||||||||||
Украјина | 19 | |||||||||||||
Норвешка | 24 | |||||||||||||
Норвешка | 30 | |||||||||||||
Аустрија | 18 | Треће место | ||||||||||||
Аустрија | 28 | |||||||||||||
Белорусија | 17 | |||||||||||||
Аустрија | 24 | Аустрија | 31 | |||||||||||
Немачка | 13 | Румунија | 28 | |||||||||||
Русија | 19 | |||||||||||||
Немачка | 22 | |||||||||||||
Утакмице од 5 до 8 места
Екипе | |||||||||||||
Реп | Мађарска | 39 | |||||||||||
Реп | Немачка | 25 | Утакмица за пето место | ||||||||||
5 | Мађарска | 35 | |||||||||||
Екипе | 6 | Данска | 27 | ||||||||||
Реп | Данска | 30 | |||||||||||
Реп | Северна Македонија | 25 | Утакмица за седмо место | ||||||||||
7 | Немачка | 37 | |||||||||||
8 | Северна Македонија | 26 |
Поредак
Освојене медаље | ||
---|---|---|
Светско првенство у рукомету за жене | ||
Норвешка | ||
Француска | ||
Аустрија |
Позиција | Држава |
---|---|
1 | Норвешка |
2 | Француска |
3 | Аустрија |
4 | Румунија |
5 | Мађарска |
6 | Данска |
7 | Немачка |
8 | Македонија |
9 | Кореја |
10 | Холандија |
11 | Пољска |
12 | Русија |
13 | Украјина |
14 | Белорусија |
15 | Ангола |
16 | Бразил |
17 | Јапан |
18 | Кина |
19 | Чешка |
20 | Обала Слоноваче |
21 | Куба |
22 | Република Конго |
23 | Аустралија |
24 | Аргентина |
Спољашње везе
- www.ihf.info - SP 1999
- п
- р
- у
- Немачка 1938.
- Шведска 1954.
- Источна Немачка 1958.
- Западна Немачка 1961.
- Чехословачка 1964.
- Шведска 1967.
- Француска 1970.
- Источна Немачка 1974.
- Данска 1978.
- Западна Немачка 1982.
- Швајцарска 1986.
- Чехословачка 1990.
- Шведска 1993.
- Исланд 1995.
- Јапан 1997.
- Египат 1999.
- Француска 2001.
- Португалија 2003.
- Тунис 2005.
- Немачка 2007.
- Хрватска 2009.
- Шведска 2011.
- Шпанија 2013.
- Катар 2015.
- Француска 2017.
- Данска / Немачка 2019.
- Египат 2021.
- Пољска / Шведска 2023.
- Хрватска / Данска / Норвешка 2025.
- Немачка 2027.
- Југославија 1957.
- Румунија 1962.
- Западна Немачка 1965.
- Холандија 1971.
- Југославија 1973.
- СССР 1975.
- Чехословачка 1978.
- Мађарска 1982.
- Холандија 1986.
- Јужна Кореја 1990.
- Норвешка 1993.
- Аустрија / Мађарска 1995.
- Немачка 1997.
- Данска / Норвешка 1999.
- Италија 2001.
- Хрватска 2003.
- Русија 2005.
- Француска 2007.
- Кина 2009.
- Бразил 2011.
- Србија 2013.
- Данска 2015.
- Немачка 2017.
- Јапан 2019.
- Шпанија 2021.
- Данска / Норвешка / Шведска 2023.
- Немачка / Холандија 2025.
- Мађарска 2025.