2023 Avrupa Oyunları'nda eskrim
2023 Avrupa Oyunları'nda eskrim | |
---|---|
Mekan | Tauron Arena |
Yer | Polonya, Kraków |
Tarih | 25-30 Haziran |
Sporcu sayısı | 39 ülkeden 477 sporcu |
← 2015 2027 → |
2023 Avrupa Oyunları'nda eskrim müsabakaları, 25-30 Haziran 2023 tarihleri arasında Polonya'nın Kraków kentindeki Tauron Arena'da düzenlenen bir eskrim yarışmasıdır.[1][2][3]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Polonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fransa (FRA) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | İtalya (ITA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
3 | Polonya (POL)* | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Ukrayna (UKR) | 2 | 0 | 1 | 3 |
5 | Macaristan (HUN) | 1 | 2 | 3 | 6 |
6 | Gürcistan (GEO) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hollanda (NED) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Romanya (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Danimarka (DEN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Portekiz (POR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsviçre (SUI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Almanya (GER) | 0 | 0 | 5 | 5 |
13 | Belçika (BEL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Büyük Britanya (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yunanistan (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İspanya (ESP) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsrail (ISR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (17 Ülke) | 12 | 12 | 18 | 42 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Epe bireysel | Tristan Tulen Hollanda | Miguel Frazão Portekiz | Volodymyr Stankevych Ukrayna Manuel Bargues İspanya | |||
Epe takım | Macaristan Tibor Andrásfi Máté Tamás Koch David Nagy Gergely Siklósi | İsviçre Alexis Bayard Théo Brochard Hadrien Favre Max Heinzer | İtalya Gabriele Cimini Davide Di Veroli Andrea Santarelli Federico Vismara | |||
Flöre bireysel | Michał Siess Polonya | Jonas Winterberg-Poulsen Danimarka | Stef Van Campenhout Belçika Laurenz Rieger Almanya | |||
Flöre takım | İtalya Alessio Foconi Daniele Garozzo Filippo Macchi Tommaso Marini | Fransa Alexandre Ediri Enzo Lefort Maxime Pauty Rafaël Savin | Almanya Paul Luca Faul Alexander Kahl Luis Klein Laurenz Rieger | |||
Kılıç bireysel | Sandro Bazadze Gürcistan | Krzysztof Kaczkowski Polonya | Áron Szilágyi Macaristan William Deary Büyük Britanya | |||
Kılıç takım | Fransa Boladé Apithy Sébastien Patrice Maxime Pianfetti Tom Seitz | İtalya Luca Curatoli Michele Gallo Matteo Neri Luigi Samele | Almanya Raoul Bonah Lorenz Kempf Frederic Kindler Matyas Szabo |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Epe bireysel | Dzhoan Feybi Bezhura Ukrayna | Martyna Swatowska-Wenglarczyk Polonya | Anna Kun Macaristan Alexandra Ehler Almanya | |||
Epe takım | Fransa Marie-Florence Candassamy Alexandra Louis-Marie Auriane Mallo-Breton Coraline Vitalis | Macaristan Lili Büki Anna Kun Eszter Muhari Dorina Wimmer | İtalya Rossella Fiamingo Federica Isola Mara Navarria Alberta Santuccio | |||
Flöre bireysel | Julia Walczyk-Klimaszyk Polonya | Flóra Pásztor Macaristan | Mălina Călugăreanu Romanya Gili Kuritzky İsrail | |||
Flöre takım | İtalya Martina Batini Martina Favaretto Francesca Palumbo Alice Volpi | Fransa Anita Blaze Morgane Patru Pauline Ranvier Ysaora Thibus | Almanya Leandra Behr Aliya Dhuique-Hein Leonie Ebert Anne Sauer | |||
Kılıç bireysel | Olga Kharlan Ukrayna | Ilinca Pantiş Romanya | Theodora Gkountoura Yunanistan Eloisa Passaro İtalya | |||
Kılıç takım | Fransa Manon Apithy-Brunet Sara Balzer Cécilia Berder Margaux Rifkiss | İtalya Martina Criscio Rossella Gregorio Chiara Mormile Eloisa Passaro | Macaristan Sugár Katinka Battai Renáta Katona Liza Pusztai Luca Szűcs |
Kaynakça
- ^ "2023 European Games final quota award". european-games.org. 1 Ağustos 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Breaking set to make European Games debut as fencing rejoins sports programme for 2023". 25 Şubat 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Temmuz 2023.
- ^ "British Fencing - EUROPEAN GAMES 2023". 24 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Temmuz 2023.
Dış bağlatılar
- Resmi internet sitesi 3 Temmuz 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.