Ungarn under Sommer-OL 1996
Ungarn under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Ungarn under Sommer-OL 1996 i Atlanta | ||||||||||||
Deltakere: | 214 utøvere i 22 idretter | |||||||||||
Flaggbærer | Bence Szabó | |||||||||||
Medaljer: Rang: 12 | Gull 7 | Sølv 4 | Bronse 10 | Totalt 21 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 |
Ungarn under Sommer-OL 1996. 214 sportsutøvere fra Ungarn deltok i tjueto sporter under Sommer-OL 1996 i Atlanta. De kom på tolvteplass med sju gull-, fire sølv- og ti bronsemedaljer. Fekteren Bence Szabó var landets flaggbærer under åpningsseremonien.
Medaljer
1996 Atlanta | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|
Ungarn | 7 | 4 | 10 | 21 |
Medaljevinnerne
Ungarn under sommer-OL 1996 Atlanta | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
Attila Czene | Svømming | 200 meter medley, menn | 1.59,91 (OR) | |
Krisztina Egerszegi | Svømming | 200 meter bryst, damer | 2.07,83 | |
Balázs Kiss | Friidrett | Sleggekast, menn | 81,24 meter | |
István Kovács | Boksing | Bantamvekt | ||
Rita Kőbán | Padling | K-1 500 meter, damer | 1.47,655 | |
Norbert Rózsa | Svømming | 200 meter bryst, menn | 2.12,57 | |
Csaba Horváth György Kolonics | Padling | C-2 500 meter, menn | 1.40,420 | |
Szilveszter Csollány | Turn | Ringer, menn | ||
Károly Güttler | Svømming | 200 meter bryst, menn | 2.13,03 | |
Csaba Köves József Navarrete Bence Szabó | Fekting | Sabel lag, menn | ||
Attila Adrovicz Ferenc Csipes Gábor Horváth András Rajna | Padling | K-4 1000 meter, menn | ||
Krisztina Egerszegi | Svømming | 400 meter medley, damer | ||
Attila Feri | Vektløfting | Lettvekt (70 kg), menn | ||
Ágnes Kovács | Svømming | 200 meter bryst, damer | ||
Géza Imre | Fekting | Kårde, menn | ||
János Martinek | Moderne femkamp | Individuelt, menn | ||
Gyöngyi Szalay | Fekting | Kårde, damer | ||
Imre Pulai | Padling | C-1 500 meter, menn | ||
György Zala | Padling | C-1 1000 meter, menn | ||
Csaba Horváth György Kolonics | Padling | C-2 1000 meter, menn | ||
Éva Erdős Andrea Farkas Beáta Hoffmann Anikó Kántor Erzsébet Kocsis Beatrix Kökény Eszter Mátéfi Auguszta Mátyás Anikó Meksz Anikó Nagy Helga Németh Ildikó Pádár Beáta Siti Anna Szántó Katalin Szilágyi Beatrix Tóth | Håndball | Håndball, damer | Semifinale: 25 - 39 Bronsefinale: 20 - 18 |