Ungarn under Sommer-OL 2004
Ungarn under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Ungarn under Sommer-OL 2004 i Athen | ||||||||||||
Deltakere: | 209 utøvere i 19 idretter | |||||||||||
Flaggbærer | Antal Kovács | |||||||||||
Medaljer: Rang: 13 | Gull 8 | Sølv 6 | Bronse 3 | Totalt 17 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 |
Ungarn under Sommer-OL 2004. 209 sportsutøvere fra Ungarn deltok i nitten sporter under Sommer-OL 2004 i Athen. De kom på trettendeplass med åtte gull-, seks sølv- og tre bronsemedaljer. Judoka Antal Kovács var landets flaggbærer under åpningsseremonien.
Medaljer
2004 Athen | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|
Ungarn | 8 | 6 | 3 | 17 |
Medaljevinnerne
Ungarn under sommer-OL 2004 Athen | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
Diána Igaly | Skyting | Skeet, damer | 97 poeng | |
Natasa Janics | Padling | K-1 500 meter, damer | 1.47,741 | |
István Majoros | Bryting | Gresk-romersk stil, 55 kg, menn | ||
Tímea Nagy | Fekting | Kårde, damer | ||
Zsuzsanna Vörös | Moderne femkamp | Individuelt, damer | 5448 poeng | |
Natasa Janics Katalin Kovács | Padling | K-2 500 meter, damer | 1.38,101 | |
Zoltán Kammerer Botond Storcz Ákos Vereckei Gábor Horváth | Padling | K-4 1000 meter, menn | ||
Tibor Benedek Péter Biros Rajmund Fodor István Gergely Tamás Kásás Gergely Kiss Norbert Madaras Tamás Molnár Ádám Steinmetz Barnabás Steinmetz Zoltán Szécsi Tamás Varga Attila Vári | Vannpolo | Vannpolo, menn | Semifinale: 7 - 5 Finale: 8 - 7 | |
Dániel Gyurta | Svømming | 200 meter bryst, menn | ||
Eszter Krutzler | Vektløfting | 69 kg, damer | ||
Zoltán Kővágó | Friidrett | Diskos, menn | 67,04 meter | |
Zsolt Nemcsik | Fekting | Sabel, menn | ||
Gábor Boczkó Krisztián Kulcsár Iván Kovács | Fekting | Kårde lag, menn | ||
Katalin Kovács Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta | Padling | K-4 500 meter, damer | ||
László Cseh | Svømming | 400 meter medley, menn | ||
Attila Vajda | Padling | C-1 1000 meter, menn | ||
György Kozmann György Kolonics | Padling | C-2 1000 meter, menn |