VM i padling 1974
VM i padling 1974 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Mexico by | ||
Vertsland | Mexico | ||
Arena(er) | Mexico by | ||
Dato | 1974 |
VM i padling 1974 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Mexico by i Mexico i 1974.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Sergey Petrenko (URS) | Klaus Zeisler (GDR) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 1000 m | Vasiliy Yurchenko (URS) | Klaus Zeisler (GDR) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 10000 m | Tamás Wichmann (HUN) | Vasiliy Yurchenko (URS) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-2 500 m | Sovjetunionen Aleksandr Vinogradov Yuriy Lobanov | Romania Georghe Danielov Gheorghe Simionov | Tsjekkoslovakia Tomáš Šach Jiří Čtvrtečka | |||
C-2 1000 m | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov | Polen Polen Jerzy Opara Andrzej Gronowicz | Romania Cherasim Munteanu Vasile Serghei | |||
C-2 10000 m | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov | Ungarn Tamás Buday Gábor Haraszti | Frankrike Frankrike Alain Alcard Jean-Paul Cezard |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vasile Dîba (ROU) | Géza Csapó (HUN) | Grzegorz Śledziewski (POL) | |||
K-1 1000 m | Géza Csapó (HUN) | Grzegorz Śledziewski (POL) | Oreste Perri (ITA) | |||
K-1 10000 m | Oreste Perri (ITA) | Aleksandr Shaparenko (URS) | Péter Völgyi (HUN) | |||
K-1 4 x 500 m stafett | Romania Vasile Dîba Ernst Pavel Atanase Sciotnic Mihail Zaifu | Sovjetunionen Vitaliy Trukshin Sergey Zhuchray Anatoliy Kobrisev Nikolay Astapkovich | Polen Polen Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak | |||
K-2 500 m | Polen Polen Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski | Ungarn József Deme János Rátkai | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Ulrich Hellige Herbert Laabs | |||
K-2 1000 m | Ungarn Zoltán Bakó István Szabó | Sovjetunionen Vladimir Kozubin Mikhail Afansiyev | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Volkmar Thiede Rüdiger Helm | |||
K-2 10000 m | Romania Ion Terente Antrop Variabev | Belgia Belgia Jos Broeckx Paul Stinckens | Sovjetunionen Konstantin Kostenko Vyacheslav Kononov | |||
K-4 1000 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Herbert Laabs Ulrich Hellige Jürgen Lehnert Bernd Duvigneau | Sovjetunionen Yuriy Filatov Aleksandr Degtyarov Aleksandr Kuprikov Nikolay Astapkovich | Ungarn József Deme János Rátkai Csongor Vargha Csaba Giczi | |||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Leonid Derevyasnko Nikolay Gorbatchov Pytor Zhurga Anatoliy Zharkin | Ungarn Csaba Giczi Csongor Vargha István Szabó Zoltán Romhanyi | Polen Polen Ryszard Oborski Kazimierz Górecki Grzegorz Kołtan Andrzej Matysiak |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Anke Ohde (GDR) | Nina Gopova (URS) | Maria Cosma (ROU) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Bärbel Köster Anke Ohde | Romania Victoria Dumitru Maria Nichiforov | Ungarn Ilona Tözser Mária Zakariás | |||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Øst-Tyskland Ilse Kaschube Bärbel Köster Anke Ohde Carola Zirzow | Sovjetunionen Nina Gopova Larissa Kabakova Tatyana Korzhunova Galina Kreft | Romania Victoria Dumitru Maria Nichiforov Maria Cosma Agafia Orlov |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.