VM i padling 2007
VM i padling 2007 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Duisburg | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | Duisburg | ||
Dato | 2007 |
VM i padling 2007 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Duisburg i Tyskland i 2007.
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Yuriy Cheban (UKR) | 40.323 | Maxim Opalev (RUS) | 40.407 | Evgeny Shuklin (LTU) | 40.539 |
C-1 500 m | David Cal Figueroa (ESP) | 1:47.187 | Andreas Dittmer (GER) | 1:47.383 | Yang Wenjun (CHN) | 1:47.545 |
C-1 1000 m | Attila Vajda (HUN) | 4:08.563 | Marián Ostrčil (SVK) | 4:10.685 | David Cal Figueroa (ESP) | 4:11.057 |
C-2 200 m | Russland Russland Evgeny Ignatov Ivan Shtyl | 36.913 | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 37.192 | Litauen Litauen Tomas Gadeikis Raimundas Labuckas | 37.407 |
C-2 500 m | Ungarn Ungarn György Kozmann György Kolonics | 1:40.501 | Romania Romania Iosif Chirilă Andrei Cuculici | 1:40.991 | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 1:41.501 |
C-2 1000 m | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:46.627 | Cuba Cuba Serguey Torres Karel Aguilar | 3:47.591 | Polen Polen Wojciech Tyszyński Paweł Baraszkiewicz | 3:48.103 |
C-4 200 m | Ungarn Ungarn Péter Balázs Gábor Horváth Márton Joób Pál Sarudi | 34.297 | Russland Russland Evgeny Dorokhin Nikolay Lipkin Evgeny Ignatov Ivan Shtyl | 34.365 | Belarus Belarus Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Kanstantsin Shcharbak Aliaksandr Vauchetski | 34.533 |
C-4 500 m | Ungarn Ungarn Péter Balázs Gábor Horváth Márton Joób Pál Sarudi | 1:31.265 | Tyskland Robert Nuck Sebastian Brendel Thomas Lück Stefan Holtz | 1:31.497 | Romania Romania Loredan Popa Ciprian Popa Nicolae Flocea Florin Mironcic | 1:31.879 |
C-4 1000 m | Romania Romania Andrei Cuculici Loredan Popa Silviu Simioncencu Iosif Chirilă | 3:23.325 | Tyskland Erik Leue Stefan Holtz Thomas Lück Robert Nuck | 3:24.619 | Ungarn Ungarn Márton Metka Róbert Mike Mátyás Sáfrán Gábor Balázs | 3:28.880 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Jonas Ems (GER) | 35.275 | Vytautas Vaičikonis (LTU) | 35.683 | Gergely Gyertyános (HUN) | 36.019 |
K-1 500 m | Adam van Koeverden (CAN) | 1:36.279 | Tim Brabants (GBR) | 1:36.607 | Marek Twardowski (POL) | 1:36.661 |
K-1 1000 m | Tim Brabants (GBR) | 3:40.113 | Adam van Koeverden (CAN) | 3:40.675 | Eirik Verås Larsen (NOR) | 3:41.64 |
K-2 200 m | Belarus Belarus Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | 32.251 | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 32.597 | Serbia Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić | 32.993 |
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:27.709 | Belarus Belarus Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | 1:27.873 | Ungarn Ungarn Zoltán Kammerer Gábor Kucsera | 1:29.527 |
K-2 1000 m | Frankrike Frankrike Philippe Colin Cyrille Carré | 3:24.683 | Polen Polen Adam Seroczyński Mariusz Kujawski | 3:24.891 | Ungarn Ungarn Zoltán Kammerer Gábor Kucsera | 3:26.579 |
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Viktor Kadler István Beé Gergely Boros Balázs Babella | 30.715 | Serbia Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić Bora Sibinkic Milan Đenadić | 30.735 | Russland Russland Stepan Shevchuk Anton Vasilev Konstantin Vishnyakov Sergey Khovanskiy | 30.913 |
K-4 500 m | Slovakia Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | 1:20.045 | Belarus Belarus Stanislau Strelchanka Dzianis Zhyhadla Siarhei Findziukevich Ruslan Bichan | 1:20.733 | Ungarn Ungarn Márton Sík Attila Boros Attila Csamangó Gábor Bozsik | 1:21.651 |
K-4 1000 m | Tyskland Lutz Altepost Norman Bröckl Marco Herszel Björn Goldschmidt | 3:04.369 | Polen Polen Marek Twardowski Tomasz Mendelski Paweł Baumann Adam Wysocki | 3:04.719 | Slovakia Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | 3:05.625 |
Kvinner
Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Nataša Janić (HUN) | 40.835 | Anne Rikala (FIN) | 41.069 | Spela Ponomarenko (SLO) | 41.243 |
K-1 500 m | Katalin Kovács (HUN) | 1:48.663 | Anne Rikala (FIN) | 1:49.255 | Katrin Wagner-Augustin (GER) | 1:49.399 |
K-1 1000 m | Katalin Kovács (HUN) | 4:06.823 | Friedericke Leue (GER) | 4:08.937 | Sofia Paldanius (SWE) | 4:10.901 |
K-2 200 m | Tyskland Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 37.339 | Slovakia Slovakia Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 37.921 | Polen Polen Marta Walczykiewicz Dorota Kuczkowska | 38.697 |
K-2 500 m | Tyskland Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 1:40.275 | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Dalma Benedek | 1:40.963 | Frankrike Frankrike Anne Laure Viard Marie Delattre | 1:41.719 |
K-2 1000 m | Tyskland Gesine Ruge Judith Hörmann | 3:45.933 | Polen Polen Ewelina Wojnarowska Małgorzata Chojnacka | 3:47.142 | Ungarn Ungarn Danuta Kozák Gabriella Szabó | 3:49.174 |
K-4 200 m | Tyskland Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner-Augustin Maren Knebel | 35.459 | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 37.921 | Serbia Serbia Miljana Knezevic Antonija Panda Renata Kubik Marta Tibor | 38.697 |
K-4 500 m | Tyskland Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner-Augustin Maren Knebel | 1:37.145 | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Dalma Benedek | 1.37.951 | Polen Polen Monika Borowicz Aneta Konieczna Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska | 1:38.103 |
K-4 1000 m | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Krisztina Fazekas Alexandra Keresztesi Dalma Benedek | 3:13.625 | Kina Kina Wang Feng Yang Yali Yu Lamei He Jing | 3:13.971 | Tyskland Gesine Ruge Friedericke Leue Marina Schmuck Judith Hörmann | 3:15.025 |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.